CD Projekt ubezpečuje, že Cyberpunk 2077 definitívne príde 10. decembra

CD Projekt ubezpečuje, že Cyberpunk 2077 definitívne príde 10. decembra

 

Žiaden odklad už nehrozí.

Spoločnosť CD Projekt odprezentovala svoje finančné výsledky za Q3 2020 a vlak s názvom Zaklínač 3 nie a nie zastaviť. Aj keď toto je asi posledný kvartál, kedy financie poľskej spoločnosti záviseli od toho, ako dobre sa predáva tretie dobrodružstvo Geralta.

CD Projekt totiž zarobil 28 miliónov dolárov pričom „väčšinu z tejto sumy vygenerovali predaje Zaklínača 3.“ Túto informáciu prezradil finančný riaditeľ spoločnosti Piotr Nielubowicz v rozhovore s investormi. Dodal však, že časť príjmov zabezpečil spoločnosti aj solídny výkon hier GWENT a Thronebreaker a zopár miliónov priniesla aj služba GOG, ktorú vlastní CD Projekt.

Z grafu vývoja tržieb spoločnosti je zrejmé, že aj bez vydanej hry si CD Projekt RED užíval extrémne úspešný rok.

Pravé žne však prídu až v nasledujúcej finančnej kvartálnej správe, pretože už 10. decembra sa chystá vydanie Cyberpunku 2077 a očakáva sa, že ťarchu financovania spoločnosti preberie na svoje plecia práve táto hra. Či však budú predaje minimálne tak dobré, ako pri treťom Zaklínačovi je dosť otázne, aj keď analytici predpokladajú, že hra bude obrovským hitom.

Zároveň však počas rozhovoru s investormi Nielubowicz potvrdil, že dátum vydania Cyberpunku je stále stanovený na desiaty decembrový deň a už sa neplánuje jej odklad, čím prakticky vyvrátil všetky špekulácie o tom, že hra sa ešte posunie na rok 2021.

Zdroj: CDProjekt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk