Ďalší herný pokus Amazonu definitívne zlyhal. A zlyhal veľkolepo

Ďalší herný pokus Amazonu definitívne zlyhal. A zlyhal veľkolepo

 

Uvidíme, čo nám spoločnosť ponúkne ďalej.

Amazon už asi začína chápať, že herný priemysel nie je miesto, kde vám úspech zaručí bezodná studnica peňazí za ktoré prilákate veľké vývojárske mená. A dozvedá sa to tým najhorším možným spôsobom.

Spoločnosť totiž oznámila, že po obrovskom neúspechu definitívne ruší ďalší vývoj hry Crucible a posledný deň, kedy si ju môžete zahrať je 9. november 2020. Amazon navyše ponúkne možnosť vrátenia peňazí pre všetkých, ktorí si hru kúpili a späť dostanete aj všetky peniaze, ktoré ste minuli za in-game menu credits. Ak teda patríte k nešťastníkom, ktorí sa stali obeťou nádeje Amazonu, tak máte možnosť dostať sa k svojim vyhodeným peniazom naspäť.

„V posledných týždňoch usporiadame posledný playtest a komunitnú oslavu a to v hre a aj na oficiálnom Discorde. Po tom však vypneme matchmaking, no Crucible budete môcť stále hrať cez Custom servery.“

Crucible sa nedá nazvať inak ako tragédiou. A taktiež aj poukazuje na neschopnosť Amazonu vyprodukovať solídnu hru. A to sa ani vôbec nebavíme o nejakých hitoch. História Amazon Game Studios na poli „veľkých hier“ je totiž doslova tragická. Multiplayerová hra Breakaway bola zrušená v roku 2018, Crucible bol zrušený teraz a pretekárska hra The Grand Tour si odniesla hodnotenia na úrovni 52/100. Jedinou veľkou ohlásenou hrou od štúdií Amazonu je tak MMORPG hra New World, ktorá má prísť v roku 2021.

Crucible bol pritom vydaný iba v máji tohto roka, no už o dva mesiace po extrémne rýchlom úbytku hráčov ju vývojári „odvydali“ a presunuli opäť do fázy uzavretej bety, aby ju kompletne prepracovali. Toho sa však už hra nikdy nedočká.

Podľa slov Amazonu budú vývojári za hrou Crucible presunutí k vývoju spomínanej MMORPG hry New World.

Plány Amazonu v hernom priemysle sú už dlhú dobu veľkolepé. Okrem toho, že spoločnosť vlastní službu Twitch, tak nedávno ohlásil aj vznik vlastnej streamovacej hernej služby Amazon Luna. Na poli vývoja vlastných hier to je však zatiaľ veľmi smutný príbeh.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk