Nová hra od Remedy bude zasadená do rovnakého sveta ako Control a Alan Wake

Nová hra od Remedy bude zasadená do rovnakého sveta ako Control a Alan Wake

 

Remedy Connected Universe.

Fínske štúdio Remedy nám pred niekoľkými dňami ohlásilo druhú expanziu pre ich hru Control, ktorá do tohto sveta prinesie Alana Wakea a prakticky potvrdilo, že svety Control a Alan Wake sú nejakým spôsobom prepojené. A Sam Lake prezradil, že takto to bolo nadizajnované cielene a ich ďalšia zatiaľ neohlásená hra tento svet ďalej rozšíri.

„Toto bol náš plán počas posledných desiatich rokov. Chceli sme nejakým spôsobom prepojiť naše hry. A Remedy Connected Universe, keď to môžeme tak nazvať, prinesie svoje ovocie...niekedy.“

„Počas desiatich rokov sme mali šialený sen. Myšlienku, že niektoré príbehy v našich hrách budú navzájom prepojenie a svety a podujatia budú zdieľa milované postavy. Každá hra je samostatným zážitkom, no každá hra je bránou to väčšieho sveta so vzrušujúcimi možnosťami. Pomaly, trpezlivo a na pozadí sme plánovali a tvorili túto realitu a sme šťastní, že nadišiel čas, aby sme urobili prvý pevný krok na tejto ceste a vytvorili Remedy Connected Universe. Neviete si predstaviť, ako šťastní sme, že to môžeme konečne povedať,“ prezradil Same Lake.

Lake zároveň dodal, že ďalšia hra, ktorú má štúdio momentálne vo vývoju bude tiež zasadená do RCU a pravdepodobne ide o projekt, ktorý bude vydávať spoločnosť Epic Games.

Otázkou však ostáva, prečo Remedy zabudlo na Quantum Break...

Expanzia AWE pre Control vychádza 27. augusta 2020 na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk