Fanúšikovia Star Citizen sú frustrovaní z nedostatku komunikácie

Fanúšikovia Star Citizen sú frustrovaní z nedostatku komunikácie

 

Štúdio tak ponúklo update, pre vydanie updatu.

Aj keď vás možno nezaujíma kompletne celý Star Citizen, tak minimálne kampaň pre jedného hráča s názvom Squadron 42 vyzerá naozaj veľmi nádejne. Problém však je podobný ako s celou hrou – nedostatok komunikácie zo štúdia Cloud Imperium Games a neustále odklady.

Squadron 42 BETA totiž mala pôvodne prísť ešte počas augusta 2019, no štúdio ju najprv odložilo na druhý kvartál 2020 a následne aj na tretí kvartál 2020. Ten sa však už dávno začal (mesiac júl) a okolo Squadron 42 je ticho.

A to už zburcovalo fanúšikov hry, ktorí začali kritizovať CIG za nedostatok komunikácie a žiadali ich o objasnenie situácie okolo vydania tejto očakávanej kampane. A ako to už býva, keď veľa kričíte, tak často sa dočkáte odpovede a po niekoľkých dňoch kriku sa ozval zástupca štúdia Zyloh-CIG. Jeho odpoveď však fanúšikov až tak nepotešila.

Zyloh prakticky skonštatoval, že štúdio nie je pripravené zverejniť novú „roadmapu“ vydávania obsahu a predstavil komunite plán, ktorý zahŕňa nasledujúce kroky:

  1. Vysvetlenie cieľov nového kalendára a očakávaní, ktoré od neho majú fanúšikovia mať
  2. Ukázať fanúšikom návrh nového kalendára
  3. Zdieľať s fanúšikmi postup týmto vývojárskym kalendárom minimálne jedným členom vývojárskeho tímu
  4. Presun na nový vývojársky kalendár

Čiže prakticky CIG ohlásilo, že čoskoro ohlási vývojársky kalendár. Klobúk dole.

„Nový vývojársky kalendár je niečo, čo sme naznačovali už v marci, no nakoľko je hra ešte stále vo vývoji, nemôžeme o nej zdieľať toľko, koľko by sme chceli. Verte mi, keď vám poviem, že sa neviem dočkať, kedy budeme môcť hru vydať. Preskúmavame však možnosti, ako lepšie reprezentovať postup vývoja hry a verím tomu, že sa dostávame na pristávaciu dráhu.“

Odpovede na tú najpodstatnejšiu otázku – kedy sa dočkáme vydania Squadron 42, sme sa však nedočkali.

Iba pripomíname, že vývoj Star Citizen trvá už predlhých 8 rokov a hra mala pôvodne prísť na trh ešte v roku 2016. Teraz je však zrejmé, že ani tento rok sa jej nedočkáme...

Zdroj: CIG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk