S novým Assassin's Creed si podmaníte Britániu už túto jeseň

S novým Assassin's Creed si podmaníte Britániu už túto jeseň

 

Ubisoft sa rozhodol urobiť veľmi odvážny ťah. Vikingské Asasassin's Creed vychádza iba pár dni pred očakávaným hitom Cyberpunk.

Nový gameplay nie je až takým prekvapením, nakoľko video „uniklo“ už pred pár dňami. Vývojári nás tu sprevádzajú rôznymi časťami hry. Najzaujímavejšie pôsobia vikingské nájazdy, teda pravá podstata toho, čo znamenalo, keď niekto povedal že ide cestou vikinga. Budete si môcť zvoliť, či vašou hlavnou postavou bude viking alebo vikingka. Z nájazdou získate nielen nové zbrane a zvýšite silu postavy, ale budete zbierať aj materiály a suroviny, ktorými zabezpečíte rozvoj svojej osady, respektíve bandy vikingov, ktorý vás po pobreží Británie nasledujú.

Najkomplexnejšie zo všetkého pôsobí súbojový systém. Keďže ide o Assassin's Creed, je tu stealth a skryté zbrane, no opäť sa do popredia viac dostáva akčná RPG stránka. K dispozícii bude viacero štýlov boja, hádam najbizarnejší je boj so štítmi v oboch rukách. Valhalla by mala podľa slov vývojárov obsahovať najväčšie množstvo rôznych nepriateľov, ktorí budú vyžadovať špecifický postup, aby ste sa s nimi vysporiadali. Niekorí budú útočiť priamo, iní budú využívať prostredie a predmety okolo seba, poprípade nebudú váhať využiť ani telá padlých spolubojovníkov.

Okrem nájazdou, rabovania a zabíjani paganov, saxonov a kadijakých beštií, na ktoré na ostrovoch natrafíte, budeme mať možnosť odhaliť niečo z minulosti obyvateľov miest, ktorými budete prechádzať, či už to budú ruiny strarých obidlí, pomníky alebo iné zaujímavosti.

Po hlavnej ukážke Ubisoft prekvapil aj 30 minútovým gameplayom, kde vidieť podrobnejšie jednotlivé aspekty hry. Najväčším prekvapením je ale dátum vydania, 17. november. To je iba 2 dni pred vydaním hry Cyberpunk, čo je hádam najviac očakávaný titul tohto roku. Hoci je AC Valhalla otvorený RPG svet a ľudia, ktorí hrali demo, ho priprovnávajú k Zaklínačovi, len ťažko si viem predstaviť, že by ďalšia open-world rúbačka ok Ubisoftu dokázala konkurovať RPG hre od CD Projekt RED.

Zdroj: Ubisoft Forward

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk