Cyberpunk 2077 bude na PC podporovať iba DirectX 12

Cyberpunk 2077 bude na PC podporovať iba DirectX 12

 

Majitelia starých grafických kariet majú teda smolu.

Že bude Cyberpunk 2077 vyzerať krásne, to už viac-menej vieme. Aká však bude daň za túto krásu na PC, to je veľká otázka. HW nároky sú zatiaľ tajomstvom, no na dosiahnutie maximálnych detailov budeme určite potrebovať riadne silné stroje.

A určite budú musieť podporovať minimálne API DirectX 12. Prezradil to hlavný grafický programátor Marcin Gollent. V prvom rade to znamená to, že na rozbehnutie hry budete potrebovať buď Windows 7 s SP1 alebo Windows 10. Ak máte Windows 8, tak máte bohužiaľ smolu. Optimálnym operačným systémom pre hru však bude Windows 10.

„Vďaka implementácii DirectX 12 do Windows 7 SP1 bude môcť táto hra fungovať aj na tomto systéme. Momentálne sme v procese testovania tohto operačného systému a toto testovanie bude prebiehať aj v najbližšom období a budeme chcieť eliminovať všetky problémy, ktoré sa môžu objaviť. Bohužiaľ, Windows 8 nedostal DirectX 12 knižnice, takže tento systém podporovaný nebude,“ dodal Gollent.

Ak teda chcete vytiahnuť starú grafickú kartu v nádeji, že hru rozbehnete aspoň v HD rozlíšení na low detailoch, tak máte bohužiaľ smolu.

Cyberpunk 2077 vychádza 19. novembra na PC, Xbox One a Playstation 4

Zdroj: GamingBolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk