Vávra si pochvaľuje prvý pohľad na Remake Mafie a remake by si zaslúžila aj dvojka

Vávra si pochvaľuje prvý pohľad na Remake Mafie a remake by si zaslúžila aj dvojka

 

 Verejné vyhlásenie osoby, ktorá k tomu určite má čo povedať.

Teraz, keď už máme remake Mafie ohlásený aj oficiálne, tak mnohých ľudí zaujímalo, aký názor na celú situáciu má jeden z „otcov“ série Mafia, Daniel Vávra. Ako je známe, Vávra napísal scenár k jednotke a aj k dvojke, no na vývoji dvojky sa už nepodieľal, nakoľko zo štúdia 2K Czech (predtým Illusion Softworks) odišiel počas vývoja druhého dielu a nakoniec založil štúdio Warhorse Studios a vydal hru Kingdom Come: Deliverance.

Vávra sa v prvom rade vyjadril k fámam o tom, za akých podmienok odišiel zo štúdia 2K Czech. Podľa neho odišiel sám a dobrovoľne a nemalo to žiaden súvis s údajnými megalomanskými plánmi, ktoré ohľadom pokračovania Mafie mal. Potvrdil, že dôvodom odchodu bolo to, že už ho nebavilo neustále meniť dizajn a príbeh podľa spätnej väzby „manažérov a šéfov.“ Zároveň podotkol, že na väčšine hry ani nepracoval, pretože mal na starosti iný projekt a práve on sa snažil pokračovanie držať pri zemi, nakoľko ho chcel spraviť na rovnakom engine ako jednotka, exkluzívne na PC a čo možno najrýchlejšie.

Keď už je tu však remake, tak prvý pohľad na screenshoty si Vávra pochvaľuje, no vzhľadom na fakt, že nejde o 1:1 remake, tak si záverečné hodnotenie chce nechať na vydanie hry. Podotkol, že určite by niektoré veci v hre prepísal, nakoľko išlo o jeho prvý herný scenár, no zároveň dodal, že nemá veľmi rád remaky.

Zároveň sa však vyjadril, že pokiaľ by si niektorá hra zaslúžila „remake“ alebo „director’s cut“ tak by to bola práve dvojka, ktorá by sa mala dostať do podoby v akej bolo jej vydanie plánované a podľa neho má dvojka mnoho premrhaného potenciálu.

Mimochodom, verziu o jeho odchode potvrdil aj šéf vývoja Mafie 2 Jarek Kolar a dodal, že keby vedel, ako budú veci pokračovať, tak spraví to isté...

Zdroj: Facebook/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk