Ani tvorcovia Doom Eternal neverili, ako sa dá ich hra prejsť za 27 minút

Ani tvorcovia Doom Eternal neverili, ako sa dá ich hra prejsť za 27 minút

 

Speedrun úplne novej úrovne.

Prakticky hneď po vydaní Doom Eternal sa začali prvé pokusy o čo najrýchlejšie prejdenie hry a čas potrebný na zdolanie hry sa postupne stláčal a veľmi skoro dosiahol menej ako pol hodinu hrania.

Momentálny rekord má na svedomí hráč s prezývkou Xamide, ktorému sa Doom Eternal podarilo zdolať za 27 minút. Samozrejme, nebolo to kóšer. Na to, aby ste vedeli dosiahnuť takýto čas musíte mať preskúmaný každý jeden kút herných máp, aby ste vedeli, čo môžete obísť a ako si môžete jednotlivé levely skrátiť. Každopádne aj tak ide o veľmi pôsobivý výkon.

Server IGN si tak pozval tvorcov hry zo štúdia id Software aby si tento záznam pozreli a zhodnotili. Vo videu tak sú hlasy Martyho Strattona, Huga Martina, Jerryho Keehana a Evana Eubanksa, ktorí sa snažili prísť na to, ako Xamide zvládol prejsť hru tak rýchlo. A aj keď pri mnohých úkonoch vedeli povedať, ako to spravil, tak pri niektorých exploitoch sa veľmi divili aj oni.

Programátor hry Evan Eubanks prezradil, že pre niektoré exploity je nutné, aby hra dosahovala vysoký framerate, čo Xamide dosiahol kombináciou výkonného PC a API Vulkan, ktoré mu poskytli viac ako 250FPS počas hrania.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk