Hraním Borderlands 3 môžete priamo pomôcť vedcom po celom svete

Hraním Borderlands 3 môžete priamo pomôcť vedcom po celom svete

 

Zaujímavá iniciatíva, ktorá tentokrát nesúvisí s koronavírusom.

Štúdio Gearbox včera ohlásilo celkom zaujímavý projekt s názvom Borderlands Science. A nie, nebudete v ňom robiť explozívne pokusy za pomoci Tiny Tiny. V skratke ide o program prostredníctvom ktorého pomôžete vedeckej komunite s organizáciou dát týkajúcich sa mikróbov.

Je to príliš komplexné na to, aby som sa vôbec pokúsil to vysvetliť a preto si radšej pozrite video, ktoré si pripravila Mayim Bialik, ktorú možno poznáte ako Amy z The Big Bang Theory.

V praxi ide o minihru, ktorá sa nachádza v hube hry, vesmírnej lodi Sanctuary III. Vašou úlohou je jednoducho presúvať rovnaké postavičky do rovnakých radov, čím však napomáhate organizovať dáta určené pre vedecký výskum. Počítače totiž nie sú schopné automaticky organizovať milióny častí DNA mikróbov a to je presne moment, kedy do procesu môžu vstúpiť hráči hraním tejto minihry. Aj keď sa to tak možno na prvý pohľad nezdá.

Kontrolovaním chýb v systéme navyše hráči takto pomáhajú vybudovať lepší algoritmus pre identifikovanie takýchto problémov pri spracovaní dát.

Tento systém bol vyvinutý medzi McGill University, Massively Multiplayer Online Science, The Microsetta Initiative a štúdiom Gearbox.

Čo však z toho budú mať hráči? Gearbox im sľubuje in-game hernú menu za ktorú si môžete nakúpiť skiny a „hlavy“ a taktiež aj boostery a predmety na zlepšenie štatistík.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk