Už aj Steam zavádza obmedzenia kvôli koronavírusu

Už aj Steam zavádza obmedzenia kvôli koronavírusu

 

Automatická aktualizácia hier už nebude taká ako zvyčajne.

Kvôli koronavírusu a s tým súvisiacimi opatreniami bol zrazu na rôzne služby vyvinutý veľký tlak. Užívateľov totiž pribúdalo a niektorí na to neboli pripravení. A hlavne na to nebola pripravená internetová infraštrutkúra. Preto napríklad Európska komisia požadovala od spoločností, ktoré zaťažujú infraštruktúru najviac (Youtube, Netflix atď.), aby prijali opatrenia, ktoré trochu odľahčia záťaž na internet a tí tak spravili.

Výsledkom ich krokov je napríklad zníženie bitratu Netflixu, automatické spúšťanie videí v nižšom rozlíšení na Youtube, či umelé spomaľovanie sťahovania na konzole Playstation 4. A teraz prišla s opatrením aj služba Steam. Tá totiž zažíva rekordné návaly užívateľov a tak musela konať.

A riešenie Valve je jednoduché, no veľmi účinné. Spoločnosť totiž vypla automatické aktualizácie u všetkých hier, ktoré máte nainštalované a automaticky sa tak budú aktualizovať iba hry, ktoré ste hrali v posledných troch dňoch. Plánovanie updatov je taktiež načasované tak, aby nezaťažovali internet počas špičky.

Samozrejme, to neznamená, že si ostatné hry nemôžete aktualizovať. Manuálne vynútenie aktualizácie bude naďalej fungovať, no toto opatrenie určite zabezpečí to, aby sa vám zbytočne neaktualizovali hry, ktoré ste už pol roka nezapli a tak svojou trochou prispejete k tomu, aby si internet trochu uľavil.

Valve taktiež odporúča, aby hráči používali nástroje na manažovanie sťahovania hier na Steame, ktoré nájdete na tomto odkaze.

Spoločnosť však zatiaľ na rozdiel od Sony nepristúpila k obmedzeniu rýchlostí sťahovania na Steame.

Zdroj: Valve

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk