Tak ako Valve predpokladalo: Half-Life: Alyx si už môžete zahrať bez VR

Tak ako Valve predpokladalo: Half-Life: Alyx si už môžete zahrať bez VR

 

Otázka „kedy?“ bola zodpovedaná veľmi rýchlo.

Počas mediálnej tour vývojári zo spoločnosti Valve skonštatovali, že sú si istí, že hráči sa pokúsia pretransformovať ich VR exkluzivitu Half-Life: Alyx do takej podoby, aby sa dala hrať bez VR setu. A to napriek tomu, že štúdio prezradilo, že určite to nebude ideálny spôsob hrania a hra nikdy neposkytne tak dobrý zážitok, ako pri hraní s VR setom, lebo Alyx bol doslova dizajnovaný tak, aby využil všetky možnosti, ktoré VR ponúka.

Každopádne, ak ste ochotní prijať tieto „negatíva“ non-VR verzie hry, tak vedzte, že komunite netrvalo dlho, aby prišli na to, ako zmeniť Half-Life: Alyx do podoby, ktorá vám umožní hru hrať s klávesnicou a myšou.

Na to, aby ste si ju takto mohli vychutnať aj vy, potrebujete si stiahnuť tento súbor a jeho obsah následne vložiť do adresára, kde sa nachádza hra.

Následne musíte spustiť Half-Life: Alyx s týmito príkazmi: “-novr -console -nocrashdialog -retail -allowdebug -vconport 29000 -vcon -dev -w 1920 -h 1080 -sv_autojump 1”

Výsledok ani zďaleka nie je ideálny, no momentálne je toto najlepší spôsob, ako si vychutnať hru, ak nemáte VR set. Hra napríklad neobsahuje žiadne 3D modely zbraní a skákanie je tiež trochu zabugované. A taktiež musíte každý jeden level spúšťať manuálne.

Zdroj: DSOGaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk