Poľské štúdio Layopi neplatí zamestnancov a možno čoskoro skrachuje

Poľské štúdio Layopi neplatí zamestnancov a možno čoskoro skrachuje

 

Na konte majú jedinú hru.

Poľský herný priemysel je v rozkvete, no to neznamená, že na ceste sa neobjavia aj problémy. A najnovší problém vznikol v podobe štúdia Layopi Games, ktoré sídli vo Varšave. Od vzniku štúdia v roku 2015 sme sa od nich dočkali jednej hry s názvom Devil’s Hunt, ktorá vyšla v minulom roku na PC a tento rok sa mala dočkať konzolovej verzie.

Lenže hra nebola ani nejak extra kvalitná (priemer hodnotení 47) a zdá sa, že sa ani nejak extra nepredávala. Zvnútra štúdia totiž začali presakovať informácie, že zamestnanci nedostali svoje výplaty už niekoľko mesiacov, pričom napríklad výplata za november bola vyplatená v troch splátkach počas mesiacov december, január a február. Navyše po príchode do práce zistili, že všetky ich osobné veci boli vyhodené a disky boli prázdne. Vo veľkom sa tak šušká o tom, že budúcnosť štúdia je jeho zatvorenie.

Štúdiu pravdepodobne dochádzajú peniaze a čas, no oficiálnou cestou sme sa žiadne informácie nedozvedeli. Ich oficiálny Twitter účet sa o slovo naposledy prihlásil ešte 20. septembra 2019 a na žiadosť o reakciu štúdio nereagovalo.

Ak teda náhodou patríte ku konzolákom, ktorí sa na hru tešili, tak asi na ňu zabudnite.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk