Riot Games predstavil svojho „zabijaka Counter-Strike.“ Prichádza Valorant a bude zdarma!

Riot Games predstavil svojho „zabijaka Counter-Strike.“ Prichádza Valorant a bude zdarma!

 

Project A dostal svoj oficiálny názov.

Už minulý rok predstavilo štúdio Riot Games (League of Legends) niekoľko nových projektov, na ktorých pracuje a jedným z nich bola kompetitívna hardcore strieľačka s pracovným názvom Project A, ktorá má byť veľkým vyzývateľom populárnej hry Counter-Strike: Global Offensive od Valve.

Prešlo vyše päť mesiacov a hra bola ohlásená aj oficiálne a konečne tak dostala aj názov. Riot svoje želiezko v ohni nazýva Valorant. Jej vydanie je naplánované na leto tohto roka a hra bude vydaná vo free-to-play formáte. Predtým je však naplánované beta testovanie, ktoré určí reálny dátum vydania.

Producentka hry Anna Donlon k tomuto kroku dodala: „Určite vám nevieme povedať presný dátum vydania, pretože všetky ďalšie dátumy budú závisieť od toho, čo sa naučíme počas testovania. Ak to pôjde hladko, tak možno to bude na začiatku leta, ak sa objavia problémy, tak možno neskôr v lete.“

Valorant ponúkne kompetitívnu FPS hrateľnosť vo formáte 5v5, pričom hlavným módom bude ten, kde musí jeden tím položiť bombu a druhý im v tom musí zabrániť. Zápas môže trvať až 24 kôl, pričom z Counter Strike si vývojári požičali aj nákup zbraní a výbavy za peniaze, ktoré získate počas hrania zápasu.

Hra však do tejto hrateľnosti primieša aj schopnosti jednotlivých hrdinov, ktoré si taktiež môžete kupovať za peniaze zarobené hraním. Môžete sa teda rozhodnúť, či chcete peniaze investovať do zbraní, alebo schopností.

Autori sa chvália najlepšou technológiou na pozadí hry v hernom biznise. Servery Valorant totiž pobežia v tickrate 128, čo je dvojnásobok oproti CS:GO, čo znamená precíznu hrateľnosti. K tomu Riot pridal aj prepracovaný anti-cheat systém, ktorý zabezpečí, že napriek free-to-play modelu nebudete v polovici zápasov stretávať cheaterov.

Zo záberov z hry je zrejmé, že po stránke vizuálu sa vývojári nesnažili o realistický vizuálny štýl a skôr to vyzerá, ako keby ste hrali kríženca CS:GO a Team Fortress 2. Už teraz je taktiež zrejmé, že hra nebude búrať vizuálne bariéry a primárnou snahou autorov je vytvoriť hru, ktorú rozbehne prakticky každý a kde sa budú dosahovať vysoké FPS.

Je zrejmé, že Valorant to nebude mať v tomto žánri jednoduché, no asi sa zhodneme, že ak existuje niekto, kto má šancu konkurovať Valve, tak je to práve Riot Games.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk