Nvidia: Najväčšími konkurentmi nových konzol budú herné notebooky

Nvidia: Najväčšími konkurentmi nových konzol budú herné notebooky

Celkom odvážne vyjadrenie.

Vzhľadom na to, že aj Sony a aj Microsoft spolupracujú pri nových konzolách so spoločnosťou AMD, tak je asi jasné, že Nvidia nebude mať na túto formu hrania až taký pozitívny názor. Faktom však zostáva, že na papieri vyzerajú nové konzoly extrémne výkonne. Microsoftom ohlásený 12TFLOP RDNA 2.0 čip by mal byť v rovine teórie výkonnejší ako RTX 2080 a predpokladáme, že Sony nebude so svojou Playstation 5 ďaleko pozadu (alebo popredu).

Šéf Nvidie Jensen Huang si však myslí, že najväčším konkurentom konzol do budúcnosti nebudú desktop počítače, ale laptopy s výkonným hardvérom. Dokonca na označenie takýchto laptopov použil prívlastok „nové herné konzoly“.

„Náš biznis s laptopmi si za posledný rok užil dvojciferný percentuálny nárast a to už ôsmy kvartál po sebe a tým pádom sa bez debaty stal novou hernou kategóriou. Laptopy sú novými hernými konzolami. Myslím si, že laptopy sa stanú najpredávanejšími hernými konzolami na svete. A dôvod prečo si to myslím je ten, že na svete je oveľa viac ľudí s laptopmi ako s ktorýmkoľvek iným zariadením.“

„Fakt, že vieme do tenkého a ľahkého notebooku napratať RTX grafický čip je prielom. A je to jeden z dôvodov, prečo vidíme veľký úspech v segmente notebookov.“

Nvidia sa snaží získať si trh s notebookmi prostredníctvom technológie Max-Q, ktorá síce oproti bežným RTX grafickým čipom ponúka nižší výkon, no na druhej strane to umožňuje napratať tento hardvér do menšieho šasi.

Podľa výskumu organizácie IDC sa v roku 2019 predalo 19,4 milióna herných notebookov po celom svete, no je ťažké predpovedať, aký vplyv na toto číslo budú mať nové konzoly.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk