Blizzard chystá v Overwatch nový experiment

Blizzard chystá v Overwatch nový experiment

 

Hráči si majú „otvoriť myseľ.“

Blizzard oznámil, že sa ide opäť pokúsiť prekopať hrateľnosť Overwatchu a to tak, že zmení tímovú kompozíciu tzv. Triple Damage herným módom, ktorý bude spustený dnes, 25. februára.

Tento Triple Damage mód zmení nútenú tímovú kompozíciu tímov na tri Damage postavy, dve Support postavy a jednu Tank postavu. Dizajnér hry Michael Heiberg prezradil, že primárnym dôvodom pre tento krok sú dlhé čakacie doby v matchmakingu, ktoré nastali po nanútení predchádzajúcej tímovej kompozície, ktorá bola vo formáte 2-2-2.

„Jedna z vecí, nad ktorou sme tak uvažovali bola zmena kompozície tímov podľa toho, koľko hráčov hrá za ktoré role. Ak by sa to podarilo, tak hráči by čakali menej a hrali sa viac, pretože by nemuseli čakať na vytvorenie zápasu.“

Potencionálny problém však môže nastať pri jednej Tank postave, ktorá tak musí zrazu absorbovať všetko samostatne. A práve tu nastupuje Triple Damage mód, ktorý údajne prinesie viacero zmien v balanse hry, aby bola strata jednej Tank postavy kompenzovaná.

Vývojári budú samozrejme následne všetky dáta z testovanie vyhodnocovať a v prípade úspechu môžeme očakávať zmenu 2-2-2 na formát 3-2-1.

Zdroj: Blizzard

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk