Čakatelia na VR headset Valve Index sa ho možno do vydania Half-Life: Alyx nedočkajú

Čakatelia na VR headset Valve Index sa ho možno do vydania Half-Life: Alyx nedočkajú

 

Opäť to jedno slovo.

Valve ešte koncom minulého roka ohlásilo novú Half-Life hru. Tentokrát však ide o hru, ktorá je exkluzívne určená pre VR headsety, čo spôsobilo, že zásoby VR headsetu Valve Index sa takmer okamžite celosvetovo vypredali. Valve však sľúbilo, že do vydania hry v marci tohto roka sa ešte veľký objem headsetov dostane do obchodov, aby spoločnosť pokryla vysoký dopyt.

Lenže asi nikto nerátal s tým, čo sa momentálne deje vo svete. Reč je o koronavíruse, ktorý má obrovský vplyv na životy a aj priemysel. A aj ten herný. Produkcia elektroniky je totiž vo veľkom závislá práve na tejto krajine a všetky obmedzenia a problémy majú priamy vplyv aj na výrobu Valve Index setov.

Valve tak vydalo upozornenie, že možno nebude schopné pokryť dopyt po týchto headsetoch, no robia čo je v ich silách, aby pripravili čo najviac headsetov na ich predaj: „S vydaním Half-Life: Alyx 23. marca robíme všetko preto, aby sme pokryli dopyt po Valve Index VR setoch a chceme upokojiť všetkých, že budú dostupné na kúpu ešte pred vydaním hry. No epidémia koronavírusu ovplyvnila náš plán produkcie, takže budeme mať na predaj menej dostupných Valve Index setov, ako sme pôvodne predpokladali.“

Valve odporúča, aby si hráči na stránke s VR setom zaškrtli možnosť „Notify Me,“ aky okamžite po naskladnení setu dostali upozornenie. Dá sa totiž predpokladať, že o tieto sety sa strhne poriadna bitka.

Half-Life: Alyx vychádza 23. marca 2020

Zdroj: UploadVR

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk