Vývoj Kerbal Space Program 2 zažil zemetrasenie

Vývoj Kerbal Space Program 2 zažil zemetrasenie

Hra však údajne stíha vydanie v budúcom roku.

Kerbal Space Program bol nečakaným hitom už od svojho vydania v Early Access v roku 2011. Plné vydanie zažila hra v roku 2015 a užila si veľkú priazeň veľkého množstva hráčov. Logické bolo teda pre štúdio Squad, aby sa pustili do vývoja pokračovania a to hlavne po tom, čo bola hra odkúpená vydavateľom Take-Two.

A ten v roku 2019 ohlásil vývoj pokračovania, no v úplne inom štúdiu s názvom Star Theory Games. Ani to však dlho nevydržalo. Vydavateľ hry Private Division totiž oznámil, že za účelom dokončenia hry vytvorili kompletne nové štúdio, ktoré zatiaľ nemá oficiálny názov, no podľa slov vydavateľa sa bude sústreďovať výlučne na vývoj Kerbal Space Program 2. Bude sa nachádzať v americkom meste Seattle.

Pre hru to však našťastie neznamená kompletné reštartovanie vývoja, nakoľko kľúčoví ľudia z vývoja dvojky v podobe šéfa štúdia Jeremyho Ablesa, šéfa vývoja Nata Simpsona a hlavného producenta Nata Robinsona sa do tohto štúdia presunú spolu s hrou. Táto veľká zmena by tak nemala ohroziť plán vydania hry, ktorý je stanovený na finančný rok 2021 (od apríla 2020 do marca 2021).

Podľa šéfa Private Division presun vývojárskeho štúdia priamo pod vydavateľa umožní poskytnúť tímu potrebný čas a zdroje na to, aby bola hra najlepšou možnou. Chcú totiž, aby sa hráči dočkali skvelého pokračovania jednotky a takýto prístup k vývoju to má zabezpečiť.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk