Steam vám v novom experimente povie akú hru si máte zahrať ako ďalšiu

Steam vám v novom experimente povie akú hru si máte zahrať ako ďalšiu

 

Algoritmy, algoritmy, algoritmy.

Valve už od minulého roku prevádzkuje experimentálnu službu nazvanú Steam Labs. Prostredníctvom nej testuje nové funkcie, ktoré plánuje zapracovať v blízkej budúcnosti do Steamu a zbiera od hráčov spätnú väzbu na užitočnosť takýchto funkcií.

A od včera testuje úplne novú funkciu, ktorá sa nazýva Play Next a funguje podobne, ako Interactive Recommender v minulom roku. Akurát s tým rozdielom, že Interactive Recommender slúžil na to, aby ste zistili, akú hru si máte ako ďalšiu kúpiť a Play Next vám odporučí, akú hru si máte zahrať ako ďalšiu.

Celé to zastrešuje komplikovaný algoritmus, ktorý zhodnotí hry, ktoré ste hrali buď v minulosti, alebo v poslednej dobe a na základe tejto analýzy sa pokúsi prísť s ponukou ďalších hier z vašej knižnice, ktorým by ste mali venovať svoju pozornosť. Valve však upozorňuje, že táto funkcia je momentálne v testovaní a chvíľu im potrvá, pokiaľ vychytajú všetky muchy: „Algoritmus s ktorým vyberáme porovnateľné hry je taktiež novým systémom s ktorým experimentujeme a preto ho budeme upravovať podľa potreby. Takže vám systém v momentálnej podobe môže ponúknuť divné odporúčania.“

Zdroj: Valve

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk