Half-Life: Alyx vzbudil veľké očakávania: Valve Index je všade vypredaný

Half-Life: Alyx vzbudil veľké očakávania: Valve Index je všade vypredaný

 

Valve však sľubuje, že sa bude snažiť uspokojiť potreby.

Bude Half-Life: Alyx tou hrou, ktorá prelomí VR ľady a prinesie túto technológiu do mainstreamu? Zatiaľ to ťažko odhadovať, no asi sa zhodneme, že ide o prvú hru za veľmi dlhú dobu, ktorá v tomto hernom priestore vzbudila obrovské očakávania. Kombinácia populárnej značky a solídne vyzerajúcej hry totiž znamená, že Valve má problém s dodávkami svojho Valve Index VR setu. Ten je takmer vo všetkých 31 krajinách kde sa predáva vypredaný.

Jedinou krajinou, pre ktorú to neplatí je Japonsko, kde sa ešte viete dostať ku verziám Headset + Controllers a Headset. Inak máte jednoducho smolu a viete akurát označiť, že máte o set záujem. Samozrejme, to neznamená, že Valve Index je predajný trhák, pretože nikto nevie, aké zásoby malo Valve na skladoch, no určite to naznačuje, že Half-Life: Alyx vzbudil záujem hráčov a VR sety a to napriek celkom vysokej cene.

Valve prezradilo, že sa bude snažiť naplniť dopyt po VR setoch a to ešte pred vydaním samotnej hry, no samozrejme negarantuje, že sa k setu do vydania hry dostanete. Hra totiž má prísť niekedy v priebehu marca, čo už nie je tak ďaleko.

Zdroj: RoadtoVR

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk