Vylepšený PC port Red Dead Redemption nebude: Take-Two zažalovalo tvorcu

Vylepšený PC port Red Dead Redemption nebude: Take-Two zažalovalo tvorcu

 

Skvelý koniec roka. Skutočne skvelý.

Už nejaký ten čas bol vo vývoji projekt Red Dead Redemption Damned Enhancement Project, ktorého úlohou bolo zlepšiť vizuál prvého dielu Red Dead Redemption a taktiež cez emulátor zabezpečiť, aby bol hrateľný na PC, nakoľko hra na tejto platforme nikdy nevyšla a to napriek tomu, že dvojka sa na PC objavila koncom tohto roka.

Lenže ovocie tohto úsilia pravdepodobne nikdy neuvidí svetlo sveta. Vydavateľ hry, spoločnosť Take-Two totiž podala žalobu na Johnathona Wyckoffa, ktorý viedol Red Dead Redemption Damned Enhancement Project a to 26. decembra, teda tesne po Vianociach.

Právnici Take-Two tvrdia, že Wyckoff verejne prehlásil vôľu nelegálne distribuovať softvér, ktorý výrazne mení obsah hry od spoločnosti Take-Two. Niekoľkokrát ho požiadali o to, aby s tým prestal, no nakoľko ich požiadavke nevyhovel, uchýlili sa k žalobe.

Wyckoff iba sucho skonštatoval, že Take-Two vyhralo a že prakticky týmto zabíjajú modovaciu scénu na PC. Zároveň prezradil, že už komunikuje s Take-Two, aby sa táto situácia vyriešila.

Stopnutie tohto projektu však neznamená, že Red Dead Redemption si cez emulátory na PC nezahráte. Znamená to akurát to, že túto konkrétnu vylepšenú verziu RDR si na PC cez emulátor nezahráte.

Zdroj: Twitter/Polygon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk