Úspech seriálu priniesol rekord v počte hráčov Zaklínača 3 na Steame

Úspech seriálu priniesol rekord v počte hráčov Zaklínača 3 na Steame

Efekt kvalitnej seriálovej adaptácie.

Napriek tomu, že nedávno vydaný seriál Zaklínač od spoločnosti Netflix nie je adaptáciou hier, ale kníh, tak herná séria o bielovlasom Geraltovi z úspechu seriálu samozrejme taktiež profituje. Tesne po vydaní prvej série sa totiž začali šplhať počty súčasne hrajúcich hráčov tretieho Zaklínača na Steame a čuduj sa svete – tento trend má dokonca stúpajúcu tendenciu.

A to dokonca do takej miery, že 1. januára 2020 zaznamenala hra viac súčasne hrajúcich hráčov ako pri svojom vydaní v máji 2015. Celkovo sa totiž počet hráčov vyšplhal na 101 930, čo je číslo o ktorom môže väčšina hier snívať v ktorejkoľvek fáze svojho životného cyklu. Dosiahnuť toto takmer 5 rokov po prvom vydaní je o to viac pôsobivé.

Ba čo viac, to isté platí aj pre predchádzajúci diel Zaklínačskej trilógie. Prvý diel utvoril nový rekord s číslom 12 627, no dvojka sa zastavila na 6848 hráčoch, čo je menej, ako je jej doterajší rekord.

Úspech prvej série Zaklínača podtrhuje aj fakt, že prvá séria sa stala druhou najúspešnejšou seriálovou novinkou v USA v roku 2019, kde dokonca predstihla chválenú novinku The Mandalorian a jediný seriál, ktorý bol v roku 2019 úspešnejší bol Stranger Things.

Zdroj: SteamCharts

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk