Half-Life efekt: Valve Index je po ohlásení hry vo viacerých krajinách vypredaný

Half-Life efekt: Valve Index je po ohlásení hry vo viacerých krajinách vypredaný

 

„Killer aplikácia“ pre platformu prichádza.

Prakticky pri všetkých herných platformách sa hovorí o tom, že potrebujú tzv. „killer aplikáciu.“ Niečo čo bude doslova predávať hardvér. Xbox by tu dnes určite nebol bez prvej Halo hry a napríklad taká Google Stadia je kvôli absencii takejto hry právom kritizovaná.

A o to viac platí toto pravidlo pre VR systémy, ktoré potrebujú zaujímavé hry doslova ako soľ. Mnohí napríklad videli hru Astro Bot ako killer aplikáciu pre PS VR a teraz sú oči VR sveta uprené k Half-Life: Alyx. A tento efekt zatiaľ funguje.

Steam totiž v mnohých regiónoch sveta hlási, že Valve Index VR set je vypredaný. V USA sú napríklad tri zo štyroch bundlov úplne vypredané a k jednému z nich sa dostanete až koncom Decembra. Rovnaké problémy s nedostatkom Valve Index setov hlási aj Kanada, Taliansko a ďalšie krajiny. U nás sa to zatiaľ vyzerá so zásobami relatívne OK, takže sa nemáte čoho obávať.

Ťažko povedať, či boli zásoby Valve malé, alebo či je skutočne o tento VR set tak obrovský záujem. A ktovie? Možno sa o niekoľko rokov budeme pozerať na vydanie Half-Life: Alyx pozerať ako na moment, ktorý doslova priniesol VR do mainstreamu.

Half-Life: Alyx príde v marci 2020.

Zdroj: RoadtoVR

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk