Borderlands 3 má problémy s výkonom. Hráči odporúčajú vypnúť Epic Store

Borderlands 3 má problémy s výkonom. Hráči odporúčajú vypnúť Epic Store

 

Problémy sú na PC a aj na konzolách.

Borderlands 3 vychádza už dnes a mnohí hráči (vrátane nás) si už spokojne hru hrajú. Postupne sa však začali objavovať správy a názory hráčov, že nie všetko je v hre s kostolným poriadkom z hľadiska výkonu. A nakoľko Epic Games Store (kde je hra na PC exkluzívna) nemá fóra ani užívateľské recenzie, tak je vhodné varovať o týchto problémoch takto.

PC hráči tvrdia, že hra trpí nepekným stutteringom, ktorý začne znenazdajky a zatiaľ sa neprišlo na to, čo konkrétne tieto problémy spôsobuje. Užívatelia však radia znížiť nastavenia Volumetric Fog a Material Complexity na nižšie nastavenie, čo tieto problémy aspoň trochu tlmí.

Ďalšie problémy s výkonom údajne spôsobuje klient Epic Games Store. Mnoho užívateľov hlási, že po jeho vypnutí zmizlo veľké množstvo výkonnostných problémov s hrou. Tá ma údajne veľký problém udržať 60FPS aj na veľmi výkonnom hardvéri.

Konzoly na tom nie sú oveľa lepšie. Základné verzie Xbox One a Playstation 4 majú problém udržať si stabilných 30FPS a pri aktivovaní menu nastáva brutálny prepad. Vylepšené verzie Xbox One X a Playstation 4 Pro zas trpia tým, že ani jeden mód nefunguje dobre. Kvalitatívny mód (snaží sa udržať 4K/30FPS) má problémy s frameratom, rovnako ako aj „rýchlostný“ mód (1080p/60FPS).

Takže to vyzerá tak, že vývojári budú mať plné ruky práce.

Mnohí PC hráči z prepadov výkonu obviňujú DRM ochranu Denuvo, no tieto informácie zatiaľ nie sú potvrdené.

Zdroj: VG247/Reddit/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk