Temné RPG s názvom The Executioner by ste si nemali nechať ujsť

Temné RPG s názvom The Executioner by ste si nemali nechať ujsť

 

Psychológia je veda študujúca kognitívne procesy a afektívne stavy.

To by sme mali suchopárnu definíciu vedy, ktorá sa začína čoraž viac objavovať aj v hernom svete. Ďalším herným titulom, ktorý si podľa môjho skromného názoru, zaslúži vašu/našu pozornosť, je temný RPG titul s názvom The Executioner. Ten majú na svedomí vývojári zo štúdia Lesser Evil Games. Jedná sa o menšie nezávislé herné štúdio, ktoré má svoju základňu v Moskve. Podľa slov vývojárov, nám chce štúdio prinášať tituly, ktoré sa vymykajú zo vzorcov „herného mainstreamu“.

V poslednej dobe začína čím ďalej, tým viac (hlavne indie) vývojárov, stavať svoje tituly na psychológii postáv. Medzi takéto hry patrí aj Night Call, o ktorom si môžete prečítať v nasledovnom článku.

...to sme ale trochu odbočili. The Executioner je temná, ponurá hra, s prvkami RPG, odohrávajúca sa v kráľovstve, ktoré je na pokraji revolúcie. Hlavnou postavou je Theodor Grim, chlap, ktorý zdedil po svojom otcovi povolanie popravcu, pričom jeho každodenným chlebom je mučiť a popravovať kriminálnikov, v mene kráľovstva a pre pobavenie krvichtivého publika. Vo svojom voľnom čase v snahe očistiť svoje svedomie, sa snaží o vyšetrovanie zločinov, ktoré napáchali jeho obete.

Možno si poviete, že sa jedná o celkom morbídnu hlavnú postavu, za kariéru hlavného protagonistu sa ale podpísalo viacero okolností, ktoré treba brať do úvahy. Jedná sa o vyvrheľa, na ktorého sa celá spoločnosť pozerá cez privreté oči. Po smrti svojho otca, nemá Theodor jedinú osobu, komu by sa mohol so svojim žiaľom a problémami zveriť. Neostáva mu nič iné, ako pokračovať v práci nebohého otca, nie preto, že by sa nevedel odpútať od svojej minulosti, ale preto, že od svojho detstva nepoznal nič iné ako násilie, mučenie a smrť. Inými schopnosťami skrátka nedisponuje.

Aj to malé množstvo ľudí, s ktorými prichádza pri svojej práci ku kontaktu, ním pohŕdajú a nenávidia ho. Pohľad do očí popravcu, predsa prináša choroby a zlo. Jeho dotyk je hlasom smrti. Jeho talent odhaliť klamstvá je síce užitočný, ale nepomáha mu k žiadnemu zmysluplnejšiemu kontaktu s inými ľudskými bytosťami. Obete, ktoré posiela na druhý svet sa stávajú jeho najbližšími spoločníkmi. Pred nevyhnutnosťou ich smrti, sa mu vo svojich posledných chvíľach odhaľujú, zdôverujú so svojimi bremenami, ktoré si so sebou niesli celý život. Títo ľudia sú ale odsúdení a preto po vykonaní obradu, ostáva Theodor opät opustený, napospas svojim pochmúrným myšlienkam.

The Executioner v sebe spája RPG prvky, skúmanie motívov svojich obetí a nie ľahké rozhodovanie o tom, čo je morálne správne a čo nie. Práve vaše rozhodovanie je jeden z aspektov hry, na ktorý vývojári upozorňujú, pričom vaše rozhodnutia budú so sebou niesť aj primerané následky. Vašou hlavnou úlohou bude snažiť sa za každú cenu udržať si svoje duševné zdravie, ktoré bude skúšané vaším neľahkým osudom a osudom odsúdených obetí. Pre lepšiu predstavu, čo môžete od tohto herného titulu očakávať, si môžete pozrieť launch trailer, ktorý nájdete nižšie.

Hry The Executioner sa dočkáme o necelé dva mesiace, dátum vydania bol stanovený na 25. septembra 2019. Dostupná bude iba na PC (Steam).

Zdroj: thegg.net

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk