Apex Legends sa stáva obeťou vlastného úspechu a dopláca na to EA

Apex Legends sa stáva obeťou vlastného úspechu a dopláca na to EA

 

Začiatok druhej sezóny to dokazuje.

Keď začiatkom februára bez predchádzajúceho ohlásenia vyšla nová Battle Royale hra od tvorcov série Titanfall s názvom Apex Legends, vyzeralo to, že EA má v rukách neuveriteľný hit a že sa im podarilo zachytiť „blesk vo fľaši.“ Hra lámala rekordy v počte hráčov a taktiež aj v počte divákov na Twitchi a EA ju začalo pasovať ako hlavného konkurenta Fortnite.

Lenže hra narazila. Počet hráčov a divákov klesal a aktualizácie vychádzali v porovnaní s Fortnite pomaly. Preto sa čakalo na začiatok druhej sezóny, ktorá mala priniesť výrazné zmeny a nový obsah, ktorý by pritiahol hráčov späť. No zdá sa, že EA si bola až príliš istá úspechom hry a situáciu buď veľmi prikrášlila alebo precenila.

Vydavateľ hry, spoločnosť Electronic Arts využila prvotný hype okolo hry, aby Apex vykreslila ako masívnu investíciu, ktorá prinesie spoločnosti stovky miliónov dolárov. A akcionári naskočili spolu s hráčmi na „hype train“ a akcie firmy vyskočili nevídaným spôsobom. Lenže teraz, keď ani druhá sezóna nenastavila taký kurz, ako by si EA prialo, stal sa presný opak. A akcie EA práve vďaka tomuto klesli na najnižšiu úroveň za posledných 5 mesiacov.

„Mnoho ľudí očakávalo, že druhá sezóna „vybuchne“ z hľadiska popularity, no osobne som nebol veľmi ohromený,“ povedal poradca investorov Nick Licouris, ktorý tvrdí, že hre by mohol pomôcť prechod na cross-play podobne, ako Fortnite.

Analytik Jeff Cohen tvrdí, že prepad akcií bol veľmi drastický a že hra má stále sľubné čísla smerom do budúcnosti.

Uvidíme teda, ako zareagujú vývojári. Vyzerá to však tak, že EA „sľubovalo“ akcionárom nový Fortnite, no realita asi nebude taká ružová.

Zdroj: CNBC

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk