• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Tvorcovia The Sinking City: Za Epic Store exkluzivitu sme si to zlízli, no bol to pre nás dôležitý krok
Tvorcovia The Sinking City: Za Epic Store exkluzivitu sme si to zlízli, no bol to pre nás dôležitý krok

Tvorcovia The Sinking City: Za Epic Store exkluzivitu sme si to zlízli, no bol to pre nás dôležitý krok

 

Sklamanie však je cítiť.

Každá hra, ktorá príjme volanie Epicu je veľkou skupinou PC hráčov kritizovaná. V očiach niektorých používa spoločnosť Epic Games pri kupovaní exkluzivít neférové praktiky, ktoré v PC sfére nemajú čo robiť, pretože to vytvára exkluzivity a tie nie sú na tak otvorenej platforme prípustné. Údajne.

Svoje si odnieslo aj štúdio Frogwares, ktoré momentálne vyvíja detektívnu hru inšpirovanú tvorbou H.P. Lovecrafta, The Sinking City. Vývojári totiž oznámili časovú exkluzivitu pre Epic Game Store platformu a na ostatných platformách sa objaví až po jej vypršaní, čo vo väčšine prípadov znamená rok. Jeden z vývojárov, Sergey Oganesyan chápe rozhorčenie komunity, no na druhej strane rozhodnutie štúdia obhajuje:

„Existujú ľudia, ktorí sú z nášho rozhodnutia sklamaní. Máme fanúšikov, ktorí sú na nás kvôli tomuto rozhodnutiu nahnevaní a taktiež máme takých, ktorí sú frustrovaní. A potom je tu skupina, ktorej to nevadí. Na našej Facebook stránke a v Youtube koment sekcii dostávame správy od ľudí, ktorí nie sú radi, že nebudú môcť hrať hru cez svoj obľúbený herný obchod. Rozumieme tejto frustrácii. No taktiež žiadame hráčov, aby porozumeli, že tento krok bol veľmi dôležitý pre budúcnosť nášho štúdia. Je to obrovská príležitosť vyvíjať ďalšie hry na mnoho platforiem. Ale ako som povedal, rozumiem frustrácii.“

The Sinking City vychádza 27. júna 2019 na PC, Xbox One a Playstation 4 a neskôr sa hra dočká vydania aj na platforme Nintendo Switch.

Zdroj: Wccftech

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk