Stiahnutie Alpha Protocol zo Steamu sprevádza zmätok

Stiahnutie Alpha Protocol zo Steamu sprevádza zmätok

 

Kto vlastní práva na hru?

Včera sme vás informovali o nečakanom stiahnutí špionážnej RPG hry Alpha Protocol zo Steamu. Steam na svojej stránke uviedol, že hra bola zo služby stiahnutá na žiadosť vydavateľa Sega. Sega však potvrdila, že už stratili práva na vydávanie Alpha Protocol a teda ukázali prstom na vývojárov hry zo štúdia Obsidian: „Z dôvodu straty práv na vydávanie hry Alpha Protocol sme museli pristúpiť k stiahnutiu hry z predaja na Steame.“

Obsidian však ukázal prstom späť na Segu s odôvodnením, že japonská spoločnosť stále vlastní práva na vydávanie hry. Po chvíli zmätku však prišiel hovorca Segy, ktorý prezradil, že ich prvotné tvrdenie bolo nesprávne. Alpha Protocol bol zo Steamu stiahnutý preto, lebo vypršala licencia na niektoré skladby, ktoré sa v hre nachádzajú. Potvrdil taktiež, že Sega stále vlastní práva na značku.

Neprezradil však to, čo Sega plánuje s týmto problémom robiť. Videli sme na veľkom množstve príkladov, kedy sa hra po obnovení licencie vrátila do digitálnych obchodov (napríklad Alan Wake), no je otázne, či je v spoločnosti Sega vôľa na to, aby to riešili.

Ak však máte hru zakúpenú, tak ju budete môcť aj naďalej pokojne stiahnuť a hrať. 

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk