Total War: Three Kingdoms predal za týždeň viac ako milión kópií

Total War: Three Kingdoms predal za týždeň viac ako milión kópií

 

A stal sa najpredávanejšou hrou v sérii.

Štúdio Creative Assembly a vydavateľ Sega sa pochválili úspechom, ktorý zatiaľ priniesol najnovší prírastok do série Total War.

Total War: Three Kingdoms totiž po týždni od vydania pokoril hranicu jedného milióna predaných kópií čo z nej robí najrýchlejšie predávajúcu sa hru v histórii série. Okrem toho sa Tri Kráľovstvá môžu pochváliť aj najvyšším počtom hrajúcich hráčov v jeden moment v histórii série,  kedy ju tesne po vydaní hralo 191 tisíc hráčov (nárast oproti 160 tisíc hráčom pri Rome 2: Total War).

„Vedeli sme, že s Three Kingdoms máme v rukách niečo špeciálne, no reakcie od hráčov, starých aj nových, prekonali naše očakávania. K tomuto úspechu pomohol aj nárast hráčov z Číny, kde sme získali za posledné roky obrovské množstvo nových hráčov. Pri hre Total War: Three Kingdoms sme sa dostali do bodu, kedy sú hráči z tejto krajiny väčšinou našich aktívnych hráčov,“ prezradil producent hry Rob Bartholomew.

V posledných rokoch zažilo mnoho hier obrovský úspech práve vďaka tomu, že sa Steam a jeho hry rozšírili do Číny. Hry ako PUBG, Dota 2 a ďalšie si v tejto krajine získali masy fanúšikov vďaka ktorým sa tvoria rekordy v počte aktívnych hráčov. Je teda zrejmé, že blízka téma (Three Kingdoms sa odohráva práve v Číne počas obdobia Troch Kráľovstiev) určite prilákala veľké množstvo tamojších hráčov.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk