Blizzard má vo vývoji „viac projektov ako kedykoľvek v histórii štúdia“

Blizzard má vo vývoji „viac projektov ako kedykoľvek v histórii štúdia“

 

Tento rok sa ich však nedočkáme.

Blizzard vývojový cyklus pravdepodobne všetci poznáme. Ich obsesia perfekcionizmom spôsobovala, že ich hry vychádzali s dlhými časovými úsekmi ticha, no následne stál výsledok za to. To napríklad znamená, že ich poslednou „novou“ hrou bol Overwatch v roku 2016. Lenže to sa zmení. Už začiatkom roka sme vás informovali o veľkých zmenách v spoločnosti.

Odišiel zakladateľ a šéf Mike Morhaime, prepustených bolo viac ako 800 ľudí (spolu so zamestnancami Activisionu), e-šport sekcia Heroes of the Storm bola vyslovene zabitá a štúdio dostalo nový mandát: Musia produkovať viac hier, ktoré budú vydávané častejšie.

Preto to vyzerá tak, že rok 2019 je ticho pred búrkou. Štúdio má hlavy sklonené a pracuje na nových projektoch a ovocie ich snaženia by sme mohli vidieť možno až v budúcom roku. Naznačil to súčasný šéf Blizzardu J. Allen Brack. Podľa jeho slov má Blizzard v súčasnosti vo vývoji najviac hier v histórii štúdia pričom naznačil, že okrem nových hier v už existujúcich značkách (Diablo, Overwatch) majú vo vývoji aj úplne nové značky a projekty.

„Najdôležitejšie pre nás je vytvoriť skvelé hry. Skvelé zážitky môžete získať v úplne novej hre a taktiež ich môžete získať v novom diely staršej značky. V tomto budeme pokračovať. Nechceme tvoriť nové značky len preto, aby sme ich tvorili.“

Brack taktiež prezradil, že spoločnosť nevidí veľký zmysel vo VR technológii a nevenujú sa aktívnemu vývoju hier pre VR platformy: „Nie sme ten typ spoločnosti, ktorá spraví prvú skvelú VR hru. Radšej sa naučíme lekcie z ostatných VR hier a následne, keď sa VR rozšíri, tak sa možno rozhodneme, že teraz je správny čas na vývoj takéhoto zážitku, ktorý chceme poskytnúť hráčom.“

Brack potvrdil, že viac o chystaných hrách sa dozvieme na tohtoročnom Blizzcone.

Zdroj: GamingBolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk