Šéfovia Riot Games zignorovali požiadavky zamestnancov, tí pripravujú ďalšie kroky

Šéfovia Riot Games zignorovali požiadavky zamestnancov, tí pripravujú ďalšie kroky

 

Situácia sa vyhrocuje.

Pred niekoľkými dňami sa uskutočnil prvý veľký protest vo veľkom hernom štúdiu. „Odnieslo“ si to vedenie štúdia Riot Games, ktoré je zodpovedné za hru League of Legends. Viac ako 150 zamestnancov protestovalo proti sexistickému pracovnému prostrediu a taktiež aj proti klauzule v zmluvách zamestnancov, ktoré zakazovali bývalým zamestnancom žalovať štúdio cez súd.

Vývojári dali vedeniu zoznam požiadaviek a čas do 16. mája, aby ich podmienky splnili. Čas vypršal a výsledok zamestnancov nepoteší: „Vzhľadom na komplexnosť aktívnych súdnych procesov neplánujeme zapracovať požiadavky v existujúcich pracovných zmluvách. Vieme, že nie každý bude s týmto rozhodnutím súhlasiť, no zároveň si musíme uvedomiť, že každý chce, aby sa Riot Games zlepšil.“

To znamená, že Riot bude aj naďalej používať arbitráž pri sporoch so zamestnancami a súdiť so štúdiom sa budú môcť iba novo prijatí zamestnanci štúdia.

Zamestnanci v reakcii na túto správu vedenia oznámili, že plánujú ďalšie kroky, no zatiaľ nekonkretizovali, aké kroky to budú.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk