Epic Games Store si pre seba uchmatol ďalšie dve exkluzivty. A reakcie sú opäť vášnivé

Epic Games Store si pre seba uchmatol ďalšie dve exkluzivty. A reakcie sú opäť vášnivé

 

A je to tu znova.

Fanúšikovia a podporovatelia nádejnej RPG hry Outer Wilds (pozor, nemýliť si s The Outer Worlds od štúdia Obisidian) musia prehltnúť horkú pilulku, pretože vývojári ohlásili, že ich hra bude časovo exkluzívna pre Epic Games Store. Tvorcovia nekonkretizovali, aká dlhá bude táto exkluzivita, prezradili však, že po jej vypršaní hra príde aj na Steam.

Problémom je opäť fakt, že hra prešla cez crowdfunding systém Fig (podobne ako strategická hra Phoenix Point) a fanúšikovia to samozrejme vidia ako zradu a nedodržanie pôvodných sľubov. Tvorcovia prostredníctvom listu fanúšikom prezradili, že hra príde najprv na Epic Games Store a Xbox One a „v priebehu budúceho roka príde aj na ďalšie platformy.“

„Všetkých, ktorí čítajú komentáre uisťujeme, že naším cieľom je priniesť hru na všetky preferované platformy a to najrýchlejšie ako sa bude dať. Spolupráca sa Epicom nám však umožňuje spraviť hru lepšou a dostupnejšou pre všetkých, ktorí ju budú hrať.“

Samozrejme, asi netreba pripomínať, že „sme sklamaní“ je asi tá najmilšia možná reakcia fanúšikov. Ďalší skonštatovali že spolupráca s Epicom je „nechutná“ a že celé toto je „prostredník fanúšikom.“ A 47 likov a 300 dislikov na Youtube videu hovorí samo za seba. 

Keď sme už pri exkluzivitách, ktoré si zabezpečila spoločnosť Epic Games. Tak ako pri posledných hrách Ubisoftu, ani nedávno ohlásený Ghost Recon Breakpoint nebude na Steame a vyzerá to tak, že Ubisoft sa s platformou definitívne lúči. Na Steame napríklad nenájdete The Division 2 a tým pádom ťažko očakávať, že ďalšie hry Ubisoftu sa tam ukážu. Kde ich však určite nájdete, to bude uPlay. Takže máte na výber. Epic Games Store alebo uPlay.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk