Valve údajne tento týždeň predstaví svoj VR set a novú Half-Life hru

Valve údajne tento týždeň predstaví svoj VR set a novú Half-Life hru

 

Nie je to síce taký Half-Life ako by ste čakali, ale aj tak...

Podľa zdrojov webu PC Gamer Valve plánuje na tento týždeň veľké ohlásenie. Konečne totiž predstaví verejnosti Valve Index, svoj nový VR set, ktorý má priniesť do tohto stagnujúceho segmentu nový, svieži vietor. Nie je to až takým tajomstvom, pretože samotné Valve ešte pred nejakým časom oznámilo, že 1. mája plánuje spustiť predobjednávky a tomu samozrejme musí predchádzať oficiálne predstavenie setu.

Okrem toho však Valve predstaví aj niekoľko VR hier, pričom jednou z nich by mala byť VR Half-Life hra. Gabe Newell, šéf Valve naznačil ešte vo februári 2017, keď prezradil, že by mali byť schopní pripraviť tri veľké VR hry: „Myslíme si že to je dostatočný počet, keď sa nám to podarí. Sme si istí, že keď sa ostatní vývojári sa tiež naučia, koľko hier je potrebných na úspešné vydanie platformy.“

Podľa leaku, ktorý pochádza ešte z minulého roka by táto Half-Life hra mala slúžiť ako príbehový prequel ku legendárnym hrám.

Očakávania sú také, že Valve oznámi špecifikácie VR setu, spustí predobjednávky s tým, že prvé kusy Valve Index by sa k hráčom mohli dostať niekedy na začiatku júna a že spolu s Index VR vydá Valve minimálne tri vlastné hry. Uvidíme však, či sú vo vývoji aj nejaké ďalšie hry od iných vývojárskych tímov.

Zatiaľ tak môžete pozorovať hlavnú stránku Valve Index na Steame a stláčať neustále F5, či sa tam niečo neobjaví. 

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk