Takto bude vyzerať nový VR set od Valve! Uvidíme ho už v máji

Takto bude vyzerať nový VR set od Valve! Uvidíme ho už v máji

 

Jeho názov je Valve Index.

Zatiaľ síce ešte nie je oficiálne predstavený, no vyzerá to tak, že Valve skutočne čoskoro vydá svoj vlastný VR set. Ten má podľa oficiálnej stránky na Steame (ktorá už bola deaktivovaná) názov Valve Index a podľa Steamu je jeho vydanie naplánované na 15. jún, zatiaľ čo jeho predstavenie verejnosti má prebehnúť 1. mája 2019.

V balení Valve Index nájdete headset a integrované slúchadlá, ktoré majú celkom netradičný otvorený dizajn. Pripojenie bude prebiehať prostredníctvom DisplayPort 1.2 a USB 3.0. Minimálne požiadavky na používanie headsetu sú Windows 10 (headset bude podporovaný aj na Steam OS a Linxue), Dvoj-jadrový procesor s Hyper-Threadingom, 8GB RAM a Nvidia 970/AMD RX480 s DisplayPort 1.2

Mnoho informácií však zatiaľ zostáva tajomstvom. Zatiaľ nevieme ako bude vyzerať „základňa“ tohto VR setu a aj keď na Steame sa objavila aj produktová stránka pre ovládače, ktoré sú nazvané „knuckles,“ tak ani pri tých nevieme povedať, ako budú zatiaľ vyzerať. Taktiež nevieme povedať, koľko celý tento set bude stáť a akú kvalitu z hľadiska rozlíšenia a ďalších vlastností nám ponúkne.

Valve však očividne svojej VR technológii verí. Uvidíme, či sa naplnia aj špekulácie, že jedným z hlavných ťahákov pre tento VR set by mala byť Half-Life VR hra.

Zdroj: Verge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk