Denuvo údajne znižuje výkon Devil May Cry 5 o 25%!

Denuvo údajne znižuje výkon Devil May Cry 5 o 25%!

 

Hra totiž bola v deň vydania cracknutá.

Aj očakávaný návrat série Devil May Cry 5 dostal do PC verzie anti-tamper ochranu Denuvo, na ktorú má mnoho hráčov ťažké srdce. Hráči tvrdia, že táto DRM ničí SSD disky a taktiež znižuje výkon hry. Tvorcovia tejto ochrany to samozrejme popierajú.

Hráčom sa však podarilo dostať k verzii hry, ktorú používalo na testovanie Q&A oddelenie Capcomu a ktorú na Steame pravdepodobne omylom nechal Capcom. Táto verzia hry v sebe neobsahuje túto anti-tamper ochranu a vďaka tomu, že hráči k nej majú prístup, mohli porovnať, či je medzi verziou bez Denuva a s Denuvom nejaký rozdiel z hľadiska výkonu.

A pre tvorcov Denuva nemáme veľmi dobré správy. Hráči zistili, že napríklad v jedno prípade, test verzie hry Denuva zvýšil počet FPS zo 74 na 93, čo je nárast o približne 25%. Hráči taktiež hlásia, že počet FPS je stabilnejší a tým pádom opäť potvrdili, že táto ochrana skutočne má vplyv na výkon hier.

Capcom sa k tejto situácii zatiaľ nevyjadril, no je dosť možné, že čoskoro prístup k tejto „testovacej“ verzii hry zakáže. Web Crackwatch navyše hlási, že Denuvo bolo v hre cracknuté hneď v deň vydania, takže v tomto prípade sa nedá použiť ani argument tvorcov tejto ochrany, že ochraňujú úvodné predaje hry.

Každopádne určite dajte Devil May Cry 5 šancu legálnou cestou. Hra je podľa hodnotenia redakcie skvelá a chválu zbiera aj na Open Critic, kde má momentálne priemer 88/100.

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk