Apex Legends môže byť čoskoro obohatený o NPC postavy a nočný mód

Apex Legends môže byť čoskoro obohatený o NPC postavy a nočný mód

 

Podľa dátových analytikov majú do hry pribudnúť aj nové zbrane a komunitný „Happy Hour“.

Po najnovšom update Apex Legends zo 6. marca sa v rýchlosti vyrojili špekulácie, ktoré naznačujú príchod hneď niekoľkých zmien do mimoriadne populárneho battle royale titulu.

Dolovaním údajov zo súborov hry analytici @RealApexLeaks zistili, že Apex Legends sa v krátkom čase pravdepodobne dočká hráčom neovládaných, teda NPC postáv. Tomu nasvedčuje veľké množstvo korešpondujúcich dát, ktoré sa v spomínaných súboroch našli, informuje portál Comic Book.

Zatiaľ nie je známe, v akej forme či kapacite sa boti v hre objavia. Analytici však očakávajú, že NPC postavy budú schopné ovládať zbrane a napádať protihráčov. Hráči budú mať možnosť si zvoliť, či budú hrať proti botom, alebo s nimi budú spolupracovať.

Tréning alebo boj?

Na verejnosť unikli aj informácie o možných menách nehrateľných postáv. Medzi dolovanými údajmi sa objavili súbory pod názvom Flyer, Spider a Prowler.

Stále však nie je jasné, či sa nové NPC objavia priamo v battle royale formáte hry. Je tu možnosť, že poslúžia výlučne na tréningové účely v rámci tutoriálu v úvode hry. To by mohlo vylepšiť v súčasnosti značne podvyživený tréningový mód, ktorého zmysel sa v jeho neúčinnosti často stráca.

Nie je to po prvýkrát, čo sa v Apex Legends špekuluje o botoch. Minulý mesiac sa klebeta objavila v spojení s väčším leakom, ktorý odhaľoval obrysy nového „Gladiator Survival“ módu. V tomto prípade sa však nespomínali mená NPC postáv ani ich schopnosť zaútočiť na nepriateľa.

V súboroch battle royale hry sa už predtým objavili odkazy na dve nové zbrane, konkrétne na plameňomet a diaľkovú strelnú vežu. Leaky sa tiež dotkli údajne plánovaného módu „Happy Hour“ s dvojitými dropmi a dvojnásobným XP. V neposlednom rade sa hovorí o spustení nočnej mapy, po ktorej už dlhšiu dobu volá množstvo fanúšikov.

 

Ako to však s klebetami býva, je možné, že z nich napokon nič nebude. Dolovanie údajov síce dokáže odhaľovať inak neprístupné informácie, tie však často končia v koši ako nepravdy či polopravdy. Viac nám pri týchto dohadoch napovie pripravovaný update prvej sezóny Apex Legends, ktorý má vyjsť podľa serveru Dexerto v priebehu najbližších dní.  

Titul Apex Legends je teraz dostupný na PS4, Xbox One a PC.

Zdroj: Comic Book

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk