50 miliónov hráčov za mesiac! Apex Legends búra rekordy

50 miliónov hráčov za mesiac! Apex Legends búra rekordy

 

Hra rastie oveľa rýchlejšie, ako Fortnite.

Včera uplynul mesiac od vydania Battle Royale hry od tvorcov Titanfallu a bez ohľadu na to, či máte radi BR hry alebo nie, faktom zostáva, že zatiaľ ide o obrovský úspech pre štúdio a EA. Hra totiž za skrátený mesiac (február mal iba 28 dní) dosiahla 50 miliónov hráčov, ktorí si hru vyskúšali.

Počas tohto mesiaca použili hráči 158 miliónov zakončovacích animácií, 31 miliárd „pingov“, a znovu sa zrodilo do boja 170 miliónov hráčov. Taktiež bolo použitých 1,23 miliardy ultimate schopností.

Hráči už netrpezlivo očakávajú na prvú sezónu a Battle Pass, ktorý je prisľúbený na marec, no bez konkrétneho dátumu.

Či chceme, alebo nie, hra sa nevyhne porovnávaniu s Fortnite z hľadiska počtu hráčov. Tam však Apex Legends nemá konkurenciu, pretože Fortnite trvalo 16 týždňov, pokiaľ dosiahol 45 miliónov hráčov, pričom Apexu stačili štyri týždne na to aby dosiahol 50 miliónov. Fortnite má však výhodu toho, že bol následne vydaný aj na mobiloch, čo samozrejme rozširuje počet potencionálnych zákazníkov. Apex zatiaľ mobilnú verziu nemá a nemá dokonca ani verziu pre konzolu Nintendo Switch. Čo však zatiaľ nie je, môže čoskoro byť.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk