Prečo je oblečenie vo Fallout sérii modro-žlté?

Prečo je oblečenie vo Fallout sérii modro-žlté?

 

Odpoveď je zvláštnejšia, ako by ste očakávali.

Štúdio Obsidian momentálne pracuje na RPG hre The Outer Worlds, ktorá vyzerá veľmi sľubne. A ako ste si určite v úvodnom traileri všimli, jadro tímu je tvorené z veteránov herného vývoja a hlavne tvorcov série Fallout.

Preto, keď si ich pred kamery zobrali redaktori magazínu Game Informer, nezabudli sa ich spýtať, prečo je oblečenie vo Vaultoch vyvedené vo farebnej kombinácii modrej a žltej. Odpovedali mu Tim Cain a Leonard Boyarsky, ktorí stáli pri zrode tejto série.

Tim Cain bol v časoch prvého Falloutu programátor a jeho úlohou bolo vytvoriť farebnú paletu, ktorú následne vývojári používali pri tvorení herného prostredia a predmetov. Nikto z vývojárov však nepoužil modrú a žltú farbu a preto im Cain navrhol, že buď tieto farby niekde použijú, alebo budú z palety jednoducho zmazané. Vývojári sa týchto farieb nechceli vzdať a tak im našli miesto práve na oblečení postáv vo Vaultoch.

Tento vzhľad je už v dnešnej dobe ikonický a ani Bethesda sa ho po odkúpení práv na Fallout sériu nevzdala. Dokonca predávajú štýlový kožený kabát, ktorý je presne v tejto farebnej kombinácii.

Celý rozhovor s tvorcami Falloutu a The Outer Worlds si môžete pozrieť nižšie

The Outer Worlds príde v roku 2019 na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: Gameinformer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk