Remake Resident Evil 3 príde, ak budú mať fanúšikovia záujem

Remake Resident Evil 3 príde, ak budú mať fanúšikovia záujem

 

Dvojka za prvý týždeň predala 3 milióny kópií.

Capcom si môže potľapkať po pleciach, pretože aj remake druhého dielu Resident Evil sa zatiaľ javí ako úspech. Spoločnosť totiž oznámila v správe pre investorov, že do obchodov boli počas prvého týždňa predajov dodali do obchodov 3 milióny kópií hier. To síce neznamená 3 milióny predaných kópií, no Capcom už toľko kusov zo skladov dostal a zisky z týchto kópií má už vo vrecku. Spoločnosť taktiež nekonkretizovala, či sú v tomto čísle zahrnuté aj digitálne kópie.

Vyzerá to teda, že remaku sa v počte predaných kusov podarí pohodlne prekonať pôvodnú hru Resident Evil 2, ktorá vyšla v roku 1998 a predala dokopy 4,96 milióna kópií.

Čo však ďalej pre Capcom. Asi najlogickejším krokom by bolo pustiť sa do remaku Resident Evil 3. O možnostiach remaku tejto hry sa vyjadril producent Capcomu Yoshiaki Hirabayashi, ktorý povedal, že remake dvojky sa spravil hlavne kvôli 20 výročiu vydania pôvodnej hry a fanúšikovia mali o remake tejto hry veľký záujem.

A to presne odporúča aj smerom k trojke. Capcom musí od fanúšikov počuť, že chcú remake tohto dielu. Takže našou úlohou momentálne asi je bombardovať Capcom žiadosťami a petíciami, aby videli záujem.

Tým pádom je však zrejmé, že potencionálny remake trojky nestihne 20. výročie od vydania, nakoľko pôvodná hra Resident Evil 3: Nemesis vyšla 22. septembra 1999 a postupne sa objavila na PC, Playstation, Dreamcast a GambeCube.

Zdroj: dualshockers.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk