Steam má 90 miliónov aktívnych užívateľov a 1,6 milióna nákupov mesačne

Steam má 90 miliónov aktívnych užívateľov a 1,6 milióna nákupov mesačne

 

Rôzne štatistiky, ktoré určite zaujmú.

Tak ako to už býva, koniec starého roka a začiatok toho nového prináša so sebou rekapituláciu. A to isté platí pre Steam. Ten zažíva v poslednej dobe nárast konkurenčného prostredia zo strany Discordu a Epic Games a preto sa musí snažiť o to viac, aby si udržal priazeň fanúšikov a hlavne vývojárov a vydavateľov.

Podľa štatistík, ktoré vydalo Valve má Steam 47 miliónov užívateľov, ktorí používajú službu denne a 90 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Taktiež sa môže Steam pochváliť 18,5 miliónom hráčov súčasne, ktorí nakúpia mesačne 1,6 milióna kópií digitálneho obsahu. Len pre porovnanie. Playstation Network má taktiež 90 miliónov používateľov mesačne a Xbox Live má 57 miliónov aktívnych používateľov mesačne.

Čo sa týka noviniek a vylepšení, Steam sa môže pochváliť zmenami v prichádzajúcich hrách, zmenami vo filtroch. Veľké problémy má Valve aj s „fake“ hrami a s troll vývojármi. Prepracovania sa dočkali aj Steam Curators, vývojári a vydavatelia dostali domovské stránky. Veľké zmeny postihli aj Steam Chat a Valve pridalo podporu pre Austrálsky dolár a Tureckú líru.

30 miliónov hráčov na Steame používa pri hraní aj gamepad, pričom väčšinu tvorí Xbox 360 gamepad, no nájdu sa aj takí, ktorí používajú ešte Dualshock 2, Gamecube alebo SNES ovládače.

Veľké zmeny nastávajú v globálnej štruktúre užívateľov Steamu. Zatiaľ čo v roku 2012 tvorila drvivú väčšinu používateľov Steamu tí, ktorí žijú v Západnej Európe a Severnej Amerike, tak v roku 2018 tvoria početnú časť používateľov tí z Ázie, čo sa dá do veľkej miery pripísať popularite hry PUBG v Číne a v ďalších Ázijských krajinách.

Veľkú pochvalu si Valve zaslúži za program Steam Play, ktorý umožňuje hráčom kúpiť hru, ktorá podporuje platformu Windows a hrať ju na Linuxe. Momentálne je v tomto programe viac ako 3400 hier.

Pred Valve určite stojí neľahká úloha uprostred narastajúcej konkurencie a uvidíme, ako sa bude službe dariť v roku 2019. Zatiaľ je však stále jednotkou na trhu PC hrania. V roku 2019 plánuje Valve prepracovať „objaviteľnosť“ hier v Steam Obchode, kompletne prepracovať knižnicu po vzore Steam Chatu, výrazne podporovať Steam TV a nový Event System a taktiež rozšíriť Steam Trust (anti cheatovacia ochrana) do viacerých hier.

Zdroj: SteamCommunity

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk