CS: GO bol v decembri populárnejší ako kedykoľvek predtým

CS: GO bol v decembri populárnejší ako kedykoľvek predtým

 

Zdá sa, že prechod na free-to-play model hre pomohol.

Valve pridalo do Counter-Strike: Global Offensive Battle Royale mód nazvaný Danger Zone a okrem toho premenili hru na free-to-play, za čo si vyslúžili pochvalu z jednej skupiny hráčov a kritiku z druhej skupiny hráčov. Každopádne čo sa čísel týka, je to pre Valve jednoznačná výhra.

Podľa štatistik používateľa Nors3, ktorú zverejnil na Twitteri si totiž hru v mesiaci v ktorom prešla na free-to-play model zahralo 20 535 709 unikátnych hráčov.

To je najviac hráčov v období jedného mesiaca počas celej existencie hry a dvojnásobok toho, koľko hráčov hra pritiahla v mesiaci november.

S touto štatistikou súhlasia aj dáta zo stránky Steamcharts.com, aj keď tu to až tak viditeľné nie je. Hra mala pred prechodom na free-to-play model v posledných mesiacoch peak na úrovni 546 tisíc hráčov súčasne a priemer bol na úrovni 310 tisíc hráčov. Po prechode na free-to-play model sa peak vyšplhal na 746 tisíc hráčov súčasne a priemer dosiahol 395 tisíc hráčov, čo je nárast o 28%. Uvidíme, či si hra dokáže tieto čísla udržať aj z dlhodobého hľadiska, pretože popularita hry, minimálne z pohľadu čísel, bola v posledných mesiacoch na veľkom ústupe a hra už dlhú dobu stráca hráčov ako na bežiacom páse. 

Zdroj: pcgamesn.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk