The Outer Worlds bude bez mikrotransakcií, no pre Obsidian môže byť problémom

The Outer Worlds bude bez mikrotransakcií, no pre Obsidian môže byť problémom

 

Je smutné, že v dnešnej dobe sa musí ohlasovať, že hra nebude mať mikrotransakcie.

Asi najzaujímavejšou hrou, ktorá bola predstavená na The Game Awards bola nová RPG od populárneho štúdia Obsidian s názvom The Outer Worlds. Hlavne vo svetle nedávneho vydania Falloutu 76 od Bethesdy sa táto hra javí ako dar z nebies a prvé gameplay ukážky vyzerajú veľmi sľubne. A nakoľko je Obsidian potľapkávaný po pleci, využíva toho, aby skóroval medzi hráčmi ďalšie pozitívne body. 

Timothy Cain, šéf vývoja hry a taktiež „otec“ Falloutu totiž v rozhovore pre magazín Gamestar prezradil, že hra nebude mať mikrotransakcie. Jednoducho si hru kúpite a môžete ju hrať. O hre sme sa taktiež dozvedeli, že bude obsahovať tzv. Flaw systém, ktorý bude v hre kombinovaný s Perk systémom a vytvorí tak zaujímavú synergiu. Vaši spoločníci budú mať vlastné záujmy a príbehy s dynamickými elementami.

Hra je podľa nadšenia komunity predurčená k úspechu, čo však môže pre Obsidian predstavovať do budúcnosti problém. Totižto, ako veľmi dobre viete, hra je vyvíjaná na platformách PC, Xbox One a Playstation 4 a vydavateľom tejto hry je Private Division, čo je dcérska spoločnosť Take 2. Štúdio však bolo prednedávnom odkúpené Microsoftom, no tvorcovia hry tvrdia, že platformy zostávajú tak, ako boli ohlásené. Bude však zaujímavé sledovať, čo sa stane v prípade úspechu tejto hry. Možno by bolo prípadné pokračovanie iba na Xbox One a PC, čomu by sa fanúšikovia Sony konzoly asi veľmi nepotešili. Všetko závisí od toho, kto je vlastníkom IP, či Obsidian (teda Microsoft), alebo Private Division.

Zdroj: techpowerup.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk