Xboxové ovládače kraľujú štatistkám Steamu

Xboxové ovládače kraľujú štatistkám Steamu

Steam ovládač má zase prekvapujúco nízky podiel.

Spoločnosť Valve sa podelila so štatistikami, ktoré sa venujú využívaniu gamepadov pri hraní na PC, konkrétne na Steame. Podľa štatistík Valve, 30 miliónov hráčov používa minimálne jeden ovládač.

Navyše sme sa dozvedeli aj to, aký ovládač používajú. Suverénne najvyšší podiel majú ovládače ku konzole Xbox, konkrétne Xbox 360 (27,2 milióna hráčov a 45% podiel) a Xbox One ovládač (11,5 milióna hráčov a 19% podiel). Zanedbateľné však nie sú ani Playstation ovládače, kde zas víťazí Dualshock 4 (12,2 milióna hráčov a 20% podiel) nasledovaný jeho predchodcom (4,1 milióna hráčov a 7% podiel). Zvyšné ovládače zaberajú 8% trhu.

Zaujímavosťou je, že takmer pol milióna hráčov používa na hranie Switch Pro ovládač, viac ako 430 tisíc používa ešte Dualshock 2 a viac ako 1,5 milióna má k dispozícii Steam ovládač.

Valve však skonštatovalo, že vzhľadom na to, že spojazdnenie Dualshockov vyžaduje externý softvér, je ich podiel relatívne vysoký. Navyše problémom je aj to, že drvivá väčšina PC verzií hier používa v hrách iba schému z Xbox ovládačov, takže keď vám hra ukazuje, že máte stlačiť Y, tak na Dualshocku musíte stlačiť trojuholník.

Zdroj: pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk