Darkest Dungeon pohltia farby šialenstva

Darkest Dungeon pohltia farby šialenstva

 

Napriek tomu, že dátum vydania nie je zatiaľ jasný, vývojári Darkest Dungeon sa rozhodli zverejniť ďalšie informácie o pripravovanom DLC The Color of Madness.

I keď od ohlásenia DLC stihla vyjsť Switch a Xbox One verzia hry a štúdio sa muselo presťahovať, vývoj nového obsahu neustále pokračuje. Podľa slov autorov sa dokonca posunul o riadny kus napred. The Color of Madness je inšpirované rovnomennou poviedkou od H. P. Lovecrafta a tak sa hráči môžu tešiť na farmárske prostredie, ktoré ozvláštnia návštevníci z vesmíru. A keďže ide o Darkest Dungeon, všetko bude plné šialenstva, nebezpečenstva a skrytých pokladov.

DLC je okrem novej oblasti a nepriateľov aj plné nových mechaník. Wawe-Based Survival ponúkne hráčom v novej oblasti The Farmstead jedinečnú výzvu. Budú sa môcť postaviť proti nekonečnej vlne nepriateľov, pričom niektorí z nich pošlú hráča do iných častí herného sveta. Tento herný režim bude zaznamenávať dosiahnuté skóre a počet zabitých nepriateľov bude možné porovnávať s kamarátmi a inými hráčmi. Dobrodružstvo bude dostupné v troch obťažnostiach. Prvá bude slúžiť ako predstavenie režimu nováčikom, druhá bude pre veteránov, ktorí zabíjajú bossov a tí najodvážnejší, alebo skôr najšialenejší, si budú môcť zvoliť vlnu nepriateľov, ktorých sila sa bude rovnať príšerám z najtemnejších úrovní hry.

Vďaka novým záhadným predmetom budú môcť hráči nabrať sily a druhý dych počas chvíľ, kedy nebudú bojovať s nepriateľmi. Farma, na ktorej sa budú celé toto šialenstvo odohrávať ale nie je opustená. Stále ju obýva pôvodný majiteľ Miller so svojimi robotníkmi. Tých mierne poznačila zrážka kométy s farmou, no to ich nezastavilo v tom, aby sa z farmy snažili odstrániť všetkých cudzincov. Zároveň bude Miller novým veľkým bossom tohto DLC, pričom ho bude sprevádzať mini-boss zvaný Thing From the Stars. A tí, ktorí prežijú dobrodružstvá na farme, budú mať šancu nazbierať Comet Shards, kúsky kométy, a vymeniť ich s obchodníkmi za nové predmety.

The Color of Madness bude vydané neskôr tento rok na všetky platformy, na ktoré je Darkest Dungeon dostupné. Zatiaľ však nie je zverejnený dátum vydania a ani to, či sa DLC dočkáme na všetkých platformách naraz alebo na nich bude hra vychádzať postupne.

Čakanie na nový obsah si môžete spríjemniť hrou Darkest Dungeon nielen doma, no aj na cestách. Dnes totiž boli vydané DLC Crimson Court (4,99$) a Shieldbreaker (1,99$) pre iPad verziu hry. Pri príležitosti tohto vydania bude základná hra predávaná do 22. marca iba za 0,99$. Vývojári pracujú aj na tom, aby sa hra so všetkým obsahom dostala do Mac App Store a tak bude možné kúpiť si čoskoro Darkest Dungeon aj tam.

Zdroj: darkestdungeon.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk