Pillars of Eternity II: Deadfire dostáva dátum vydania

Pillars of Eternity II: Deadfire dostáva dátum vydania

 

Fanúšikovia hry Pillars of Eternity môžu pomaly chystať šampanské. Obsidian Entertainment zverejnili dátum vydania druhého dielu tohto úžasného RPG. 

Autori hry podobne ako pri prvom diely, zvolili cestu crowdfundingového financovania celého projektu. Ako platformu si vybrali menej známy Fig, ktorý je v podstate konkurentom Kickstarteru. Ich métou, ktorú chceli dosiahnúť, bola čiastka 1.1 mil USD. K dnešnému dňu majú na svojom konte vyzbieranú sumu 4.4 mil. USD, takže plán sa im podarilo naplniť viac než dobre. Je to aj jasnou vizitkou toho, že hráči boli spokojní s prvým dielom a chcú vidieť pokračovanie. 

Už štandardne sa dočkáme viacerých verzií hry. Prvá je klasická bez výraznejších free doplnkov, aj keď niečo málo sa nám predsa len ujde. Druhá verzia nesie označenie Deluxe, čo značí, že dostaneme slušnú porciu bonusového obsahu. Za zmienku stojí určite oficiálny soundtrack, mapa vo vysokom rozlíšení, či digitálny sprievodca hrou. Posledná je Obsidian edícia, ktorej obsah je rovnaký ako pri Deluxe, ale s tým rozdielom, že obsahuje aj všetky DLC, ktoré budú autori postupne vydávať. Hru si môžete predobjednať napr. na GOG-u alebo na Steame, pričom ceny sú nastavené rovnako na oboch. 

Obsidian Entertainment jednoducho vie ako robiť kvalitné RPG s príchuťou starej školy. Mali sme tu takmer dokonalé Pillars of Eternity, veľmi podarené Tyranny a teraz sa môžeme tešiť na Pillars of Eternity 2. Pokiaľ sa vývojári budú snažiť minimálne tak ako doteraz, budeme tu mať ašpiranta na RPG hru roka. 

Dátum vydania: 3. apríl 2018

Prvé video (pre-alpha gameplay): 

Zdroj: www.pcgamer.com, www.gog.com, store.steampowered.com   

      

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk