V Epic Games majú pochybnosti o Paragone, prioritou je Fortnite

V Epic Games majú pochybnosti o Paragone, prioritou je Fortnite

 

Noví hráči nezostávajú verní Paragonu a v Epic Games nevedia ako to napraviť.

Hre Fortnite sa darí veľmi dobre, čo sú výborné správy pre vývojárov v Epic Games. Na druhú stranu MOBA Paragon, ktorá je k dispozícii zadarmo, nemá svetlú budúcnosť. Koordinátor komunity Edgar Diaz priznal, že aktualizácie Paragonu sa spomalili, pretože niekoľko vývojárov prešlo do vývoja Fortnite.

Určite je to pochopiteľný ťah zo strany Epic Games, pretože Fortnite je naozaj populárna videohra a dá sa povedať, že ide o najúspešnejšiu videohru v histórii Epic Games. Znie to však tak, že Epic Games má pochybnosti o budúcnosti Paragonu. Paragon nie je na Steame a tak je veľmi ťažké získať relevantnú štatistiku hráčov. Epic je strohejší pri Paragone, no pri Fortnite sa chváli hráčmi každú ochvílu, a to určite už o niečom vypovedá.

"Paragon si prešiel mnohými zmenami. Zmenil mapu z Legacy na Monolith, existuje nový kartový systém a mnoho iného. Vždy sme sa zameriavali na rozvoj Paragonu. Každá z týchto zmien bola milovaná vernou komunitou, no žiadna z nich nebola dosť veľká na väčší úspech,"  povedal Diaz."Toto, skombinované s úspechom Fortnite, nás prinútilo premýšľať, či sme na správnej ceste s Paragonom."

"Hlavným problémom je, že noví hráči, ktorí skúsia Paragon, po mesiaci nehrajú videohru pravidelne. Paragon prešiel vývojom, ešte sa nedosiahla tá magická kombinácia ingrediencií, ktorá by spravila s Paragonu vyrovnanú videohru."

Určite to nie je klinec do truhly Paragonu, práce na Paragone pokračujú a aktualizácia v45 je už dostupná. Je to určite signál pre hráčov a fanúšikov Paragonu, aby boli pripravení aj na to najhoršie.

"Počas nasledujúcich týždňov sa budeme snažiť vymyslieť ako môžeme zlepšiť Paragon, aby zaznamenával rast a úspech. Medzičasom spád Paragonu bude spomalený," povedal Diaz. "Sme otvorení vašim návrhom, čo by sme mali zlepšiť. Tak isto ako vy, aj náš tím je zapálený pre Paragon. Chceli by sme nájsť cestu, ktorá funguje."

Na koniec si dovolím poznamenať jednu vec. Som zapáleným hráčom Paragonu a musím povedať, že táto novinka ma celkom udivuje vzhľadom k tomu, že komunita Paragonu doslova kričí, aby Epic Games opravili svoj matchmaking systém, ktorý je momentálne naozaj veľmi zlý, dalo by sa povedať až otrasný. To je presne to, čo odrádza nových hráčov hrať Paragon pravidelne, a nielen nových hráčov. Ostatné problémy, ktoré videohra má, sú len kozmetické úpravy a zmeny. Kým sa nevyrieši hlavný problém, ktorým je matchmaking systém, Paragon bude stagnovať. Aký máte na to názor vy? 

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk