120 ľudí bolo v Číne zatknutých kvôli PUBG podvodom

120 ľudí bolo v Číne zatknutých kvôli PUBG podvodom

PUBG je najúspešnejšia hra minulého roku. Milióny hráčov a súťaživé prostredie idú ruka v ruke s ľudmi, ktorí sa budú snažiť porušiť pravidlá hry pre svoj prospech.

Problém cheatovania je v PUBG veľký a ak sa niečo nezmení, práve tieto podvody by mohli odlákať mnohých hráčov. V tak súťaživom prostredí akým je PUBG neskazí zábavu z hrania nič viac, než človek, ktorý hrá neférovo a za pomoci softvéru tretích strán má oproti ostatným hráčom výhody. Za každým cheatom ale stojí niekto, kto ho vytvoril a v Číne bolo zatknutých 120 takýchto ľudí.

Spoločnosť PUBG Corp, ktorá stojí za vývojom PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, začala s pomocou čínskeho giganta Tencent bojovať proti podvodníkom v hre. Výsledkom toho bolo, že zatkli až 120 ľudí, ktorí sú spojení s underground komunitou cheaterov nielen v Číne, ale po celom svete.

Podľa správ bolo často týchto ľudí vidieť na prvých priečkach v herných rebríčkoch. V menách mali QQ čísla, podľa ktorých ich bolo možné nájsť na čínskej chat službe QQ. Tú ale vlastní spomenutá spoločnosť Tencent. Zatknutí podvodníci ponúkali predaj softvéru za rôzne sumy, približne to bolo ale okolo 15$. Často hráčom odporúčali, aby to v hrách nepreháňali a neprekračovali skóre 15 zabití za hru. Keď si vezmeme, že podľa minuloročných správ v PUBG minimálne 5% hráčov používalo cheatovacie programy, predajcovia si mohli zarobiť oveľa viac než iba pár desiatok dolárov.

Tieto zatykače pravdepodobne neodradia ľudí, aby ďalej rozširovali škodlivý softvér, no každý krok, ktorý pomôže k férovému hraniu medzi ľuďmi, je v komunite hráčov určite vítaný.

 

Zdroj: vg247.com

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk