Populárna Lord of the Rings kartová hra sa dočká digitálnej podoby

Populárna Lord of the Rings kartová hra sa dočká digitálnej podoby

 

Kartových hier máme na PC stále viac, no najnovší prírastok do sveta digitálnych kartových hier, The Lord of the Rings, nie je až takou novinkou, ako sa na prvý pohľad zdá.

Celý názov hry je The Lord of the Rings Living Card Game a ide o spracovanie už existujúcej kooperatívnej LCG kartovej hry The Lord of the Rings: The Card Game.

LCG sú živé kartové hry, ktoré fungujú inak než zberateľské kartové hry ako MtG, Pokémoni alebo z tých digitálnych Hearthstone. Hoci si hráči skladajú balíčky a dokupujú nové karty, neexistuje tu pri kúpe žiadna náhoda. Na začiatku je vydaná základná sada hry, ako tomu bolo aj pri LotR. S postupom času pre hru vychádzalo viacero druhov balíčkov: Adventures Packs, teda balíčky, ktoré obsahujú nových hrdinov a herné úlohy. Popri nich občas vyšlo aj väčšie rozšírenie Deluxe alebo Saga Expansion, ktoré obsahuje vyše 100 kariet, rozširuje hru a dáva základ novým Adventures Packs. Ich podstatou ale je, že obsah je vždy presne určený a tak i keď stoja viac, než boostre pre iné hry, v priemere dá človek za kompletnú zbierku kariet menej, nakoľko vie vždy, čo presne kupuje. Každý, kto si kúpi daný balík v ňom nájde rovnaké karty. Hráči si svoje balíčky kariet teda neskladajú z náhodne získaných kariet, ale z tematicky ladených balíkov, ktoré časom vychádzajú. Následne tieto balíky používajú na splnenie herných úloh a postup v príbehu.

LotR LCG je totiž kooperatívna príbehová hra. Namiesto PVP súbojov tu tak nájdete boj proti vopred definovaným nepriateľom. V už existujúcej LCG spolu môžu hrať maximálne 2 hráči a v PC verzii tomu bude rovnako. Hráči si budú môcť poskladať balíky okolo určitých hrdinov a spoločne sa pustiť do dobrodružstiev proti zlu, ktoré trápi Stredozem. Príbeh v hre doteraz prerozprával udalosti z kníh Pána Prsteňov a Hobita, no popri tom ponúkol aj nové zaujímavé príbehy z tohto fantasy sveta. Celý herný zážitok je založený na silnom rozprávaní príbehu a tak sa viac ako na zbieranie kariet môžeme tešiť na zážitok z dobrodružstva. Úlohy ponúknu hráčom rôzne výzvy. V niektorých bude potrebné poraziť nepriateľských ohyzdov, v iných ochrániť spojencov, zakrádať sa temným lesom alebo utiecť pred hordou nepriateľov.

Hra je momentálne v Early Access fáze a jej vývojár, štúdio Fantasy Flight Interactive, sľubuje plné vydanie hry do 3 až 5 mesiacov.

I keď Early Access limituje možnosti hry, stále by mala poskytnúť dobrý obraz toho, čo od hry čakať. V tejto skorej fáze sa hráči môžu tešiť na 4 hrdinov, Aragorna, Arwen, Froda a Gimliho. Budú slúžiť ako základ hracích balíčkov, ktorý je možné postaviť si zo 42 kariet (21 kariet po 2 kusy), 2 unikátnych kariet a 2 favor kariet. Následne bude možné využiť balíky v prvých dvoch dobrodružstvách kampane Adventures in Wilderlands.

Za peniaze alebo hernú menu si bude možné odomknúť 3 ďalšie časti kampane, 21 dodatočných Valor kariet (každá môže byť získaná 2krát) a 4 balíky kariet hrdinov (každý balík obsahuje hrdinu a karty s ním spojené).

Pre vstup do Early Access si je potrebné kúpiť jeden z troch Founder's Packs. Každý z nich odomyká všetok obsah hry a obsahuje hernú menu, kozmetické predmety a iné bonusy.

Po vydaní bude hra free-to-play a všetky karty bude možné získať hraním alebo kúpou za peniaze. Keďže pri kúpe nie je žiadna náhoda, veľa bude záležať od toho, ako rýchlo si bude možné našetriť hernú menu na nákup kariet a úloh v kampani, poprípade koľko € budú jednotlivé časti hry stáť. Fyzická verzia hry vyjde hráčov na približne 12€ za Adventure Pack a väčšie Deluxe Expansions stoja aj cez 20€ až 30€. Digitálna verzia by mohla stať podstatne menej, ale presné sumy uvidíme až časom. Hra sa ale napriek relatívne vyšším cenám balíkov teší veľkej popularite a predáva sa aj v našich končinách a tak má už okruh hráčov, ktorí digitálnu verziu s radosťou privítajú.

Po tom, čo bude hra vydaná, sa rozšíri aj jej obsah. Bude sprístupnený co-op herný režim pre 2 hráčov a vývojári budú zohľadňovať požiadavky hráčov počas testovania v Early Access. Bude spustená kampaň Shadows of Mirkwood s úlohou The Oath. Ide o prvé väčšie rozšírenie, ktoré LotR: The Card Game dostalo vo fyzickej podobe. Okrem toho bude do hry pridaných aj 44 Valor kariet, 12 balíkov hrdinov, 2 unikátne Favor karty a 4 úlohy pre kampaň Shadows of Mirkwood.

Hra bude priebežné aktualizovaná novými kartami a úlohami. Fyzická verzia hry má za sebou momentálne 6 rokov obsahu a plány do budúcnosti sú jasné a tak sa aj PC hráči majú na čo tešiť. Zatiaľ bola oficiálne oznámená Steam verzia hry, no na ukážke aj oficiálnom webe je vidieť logá Android a iOS mobilných zariadení a tak si kartového Pána Prsteňov bude pravdepodobne môcť vychutnať aj na cestách.

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk