MOBA Paragon od Epic Games spravila krok správnym smerom

MOBA Paragon od Epic Games spravila krok správnym smerom

 

Nová aktualizácia Paragonu V.44.3 prináša zmeny.

Nedávna aktualizácia s názvom „Legions of Agora“ prináša mnoho zmien. V celkovom ponímaní sa jedná o krok dopredu, ktorý dal hráčom najavo, že to vývojári myslia s touto videohrou vážne. Poďme si teda prejsť, aké zmeny boli vykonané.

Hráči sa už tešia z novej armády, ktorá bola prerobená od základov! Vaši pomocníci majú nový vzhľad, ktorý sedí do zmien v hraní. Pomocníci sú poháňaní Agorou a počas bitiek im odpadáva brnenie. Tým sa odhalí ich slabý bod, ktorý môžete využiť a zabiť ich.

Konečne je tu aj nový, nádherný skin pre hrdinu/ov Iggy a Scorch. Sú zrodení z popola a Fénixových plameňov. Toto dynamické duo zbožňuje ohňostroj v meste Omeda, ale je tu problém, nikto by ich do mesta nepustil ak by neprišli v dobrom prezlečení.

Zmenili sa aj chodníčky. Je to zásadná zmena, ktorá prispela k pozitívnym ohlasom hráčov. Pred touto aktualizáciou mal Paragon 3 chodníčky. Z pohľadu vás ako hráča sa na ľavej strane nachádzala tzv. „Off Lane“, kde ste bojovali proti 2 hráčom (zvyčajne support a carry). Ďalšou cestičkou bola tzv. „Mid Lane“, ktorá sa nelíšila ničím od iných videohier žánri MOBA. Ideálne išlo o klasický boj mága proti mágovi. Na pravej strane sa nachádzala tzv. „Safe Lane“, kde bojovali hrdinovia typu carry a support, proti jednému hrdinovi na “Off Lane“.

Od novej aktualizácie sa toto všetko mení! „Off Lane“ sa mení na „Solo Lane“, kde budú boj zvádzať hrdinovia štýlom jeden proti jednému. Ide o chodníček, ktorý je bližšie k Prime Guardianovi. Už tu nenájdete tzv. „Gold Camp“, ale miesto neho tu bude „Healing Orb“, ktorý vám vráti stratené životy. Ďalej, „Safe Lane“ sa mení na „Duo Lane“, tu budú bojovať proti sebe hráči štýlom dvaja proti dvom (Zvyčajne Carry a Support vs. Carry a support). Je to chodníček bližšie k Fangtoothovi. Na tomto chodníčku nájdete „Gold Buff“, ktorý vám maximalizuje váš zisk zlata.

Zmeny nastali aj v rovnováhe hry. Hrdinovia dostali veľké aktualizácie so silným zameraním na zvýšenie ich schopností. Ekonomika zlata je viacej zameraná na chodníčky (laning) a spolupracovanie s tímom. Keď zabijete pomocníkov časť zlata z nich ide aj hrdinovi, ktorý je pri vás. To isté platí ak sa pomocníci zabijú navzájom alebo ich zabijú veže, no musíte byť v blízkosti pomocníkov.

Zmenila sa aj výberová predsieň (Draft Lobby). Spoločnosť Epic Games, tvrdí, že momentálne najefektívnejšou mechanikou je zisk zlata na chodníčkoch alebo ak chcete „laning meta“. Zmeny sa týkajú výberu hrdinov. Skôr si musíte zvoliť pozíciu až potom vám hra dovolí vybrať si príslušného hrdinu. Je to hlavne z dôvodu informovania vašich spoluhráčov, akú úlohu budete hrať. Výber hrdinov si prešiel aj vizuálnou úpravou, kde môžete vidieť, či ste na strane „Dusk“ alebo “Dawn“.

Úplné poznámky k aktualizácii V.44.3 „Legions of Agora“ si môžete prečítať na stránke Epic Games. Paragon je stále v otvorenej bete a je úplne zadarmo!

Paragon? To je čo? 

Zdroj: Epic Games

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk