Blizzard dnes považuje Warcraft 1 a 2 za nudné hry, Warcraft 4 by ale časom mohol prísť

Blizzard dnes považuje Warcraft 1 a 2 za nudné hry, Warcraft 4 by ale časom mohol prísť

 

Je treba čeliť faktom, RTS žáner sa za tie roky výrazne posunul vpred.

Spoluzakladateľ Blizzardu Frank Pearce sa zúčastnil tohtoročného Blizzconu, kde bol prítomný aj počas fázy Q&A, čiže fázy otázok a odpovedí. Jedna z nich Franka úprimne potešila, nakoľko sa týkala prvých dvoch Warcraftov a ich prípadných remasterov, respektíve remakov. Pearce uznal a úprimne sa potešil z toho, že hráči majú stále záujem o ich staré tituly, no on osobne ich už za také zábavné, aké boli v minulosti, nepovažuje.

Ako sa posunula doba, tak sa posunuli aj stratégie, a vzhľadom na dnešné štandardy, už podľa neho tie hry ťahajú za kratší koniec. Z toho dôvodu Blizzard vôbec ani neuvažuje nad ich znovuzrodením. Doslova sa vyjadril, že bude radšej pracovať na novom obsahu pre World of Warcraft alebo Overwatch, než aby sa mal zaoberať vykopávaním týchto starých fosílií. Tam prítomný Mark Morhaime, rovnako tak spoluzakladateľ, síce upresnil, že to platí ale aspoň nateraz, no podľa všetkého Blizzard už nemá žiadny záujem o Warcraft: Orc & Humans a Warcraft II: Tides of Darkness.

Warcraft II: Tides of Darkness

Blizzard vlastne v súčasnosti nemá záujem ani o prípadný Warcraft 4, no jeho budúcnosť sa javí v porovnaní s prvými dvoma časťami o niečo ružovejšie. Spoločnosť upozorňuje fanúšikov, že štvrtý diel nemajú čakať nijako skoro, no spomínaný Mark Morhaime sa v rozhovore pre web Gamespot priznal, že niekedy v budúcnosti by sa mu rád venoval. V súčasnosti je ich pozornosť ale upriamená na rozširovanie StarCraft II a Heroes of the Storm.

Znamená to teda, že aj keď sú Warcraft 1 a Warcraft 2 defacto už mŕtve hry, Warcraft 4 je stále v hre, no určite o ňom ešte nebudeme nejaký ten piatok počuť. Zatiaľ posledným dielom série je Warcraft III: The Frozen Throne, datadisk vydaný v roku 2003 pre tretiu časť Warcraft III: Reign of Chaos z roku 2002.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk