Mafia 3 bude už čoskoro tu! Viete ale, koľko sa predalo kópií hry Mafia 2?

Mafia 3 bude už čoskoro tu! Viete ale, koľko sa predalo kópií hry Mafia 2?

 

Obľúbená séria Mafia má za sebou už neuveriteľne dlhú životnú púť. Od roku 2002 sa vo svete predalo nespočetne veľa kusov, skúsite uhádnuť koľko ich už bolo?

Už od roku 2002, kedy na svet prišla prvá Mafia s podtitulom The City of Lost Heaven sa stala táto hra celosvetovým fenoménom. Prvé dve hry zbierali veľmi kladné hodnotenia, no pomaly nám na dvere klope ďalší, tretí diel. No od doby vydania prvého dielu sa toho zmenilo veľmi veľa. Druhý diel vyšiel pod taktovkou 2K Czech a vývoj toho najnovšieho sa presunul až do ďalekej Kalifornie v Amerike, kde má vývoj na starosti firma Hangar 13. Na hre sa ale aj tak neustále podieľajú českí vývojári a dokonca aj tí, ktorí stáli pri zrode prvého dielu.

Podľa slov vývojárov a producentov tejto hry predstavuje séria Mafia jeden z najpredávanejších titulov vôbec. V Českej republike druhý diel trhal doslova rekordy a spoločnosť Cenega Czech predala cez 140 000 kusov. Čo je ale dôležité je to, že toto číslo neustále narastá a nezahŕňa digitálne predaje (napríklad Humble Bundle) a žiaľ ani šedý trh.

Tretie pokračovanie Mafia 3 sa bude odohrávať v uliciach New Bordeaux v 60. rokoch a na svet príde už o pár dní - 7.10. 2016 pre platformy XBOX ONEPlayStation 4 a PC.

Viete, čo bude obsahovať zberateľská edícia hry Mafia 3?

Zdroj: Cenega

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk